Už nastal čas přezout na letní pneumatiky?

Jaro je tady, na letní čas posuneme hodinky co nevidět a nejednoho z vás jistě napadlo, zda již nezměnit dezén pneumatik vašeho vozu ze zimního na letní. Meteorologové předpovídají až do neděle polojasné až oblačné počasí s teplotami okolo 18 stupňů Celsia a zdá se, že zima definitivně řekla své poslední slovo. V ranních a nočních hodinách se sice teploty pohybují kolem nuly, ale sám již mám nutkání přezout zimní pneumatiky za letní, neboť ty zimní trpí v odpoledních hodinách více, než bych kdy trpěl já pomalejší jízdou na prochladlé ranní silnici.

A co vy, už jste přezuli, chystáte se na to, nebo máte pevně určené datum, kdy dáte přednost letnímu dezénu?

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků