Už i Subaru ukázalo elektrický crossover. Do elektrifikace se chce pustit fakt naplno

Koho by to překvapilo? I Subaru samozřejmě plánuje čistě elektrický crossover. Nyní zveřejňuje první fotky konceptu.

Žádná velká automobilka se dnes neobejde bez elektromobilu a bez odvážných plánů na poli elektromobility. Mezi japonské značky, které se již tohoto směru drží, teď zapadá i Subaru. Kromě nedávno uniklých ilustrací nového elektrického crossoveru nám již výrobce ukazuje i pár fotek hotového konceptu a odhaluje svou vizi budoucnosti.

Subaru ukázalo prototyp Levorgu STI Sport. Uvede s ním nové chytré tlumiče

Subaru ukázalo prototyp Levorgu STI Sport. Uvede s ním nové chytré tlumiče

V průběhu následujících deseti let chce Subaru nabízet alespoň 40 % svých vozů s určitou formou elektrifikace, přičemž čistě elektrická vozidla jsou pro značku samozřejmě dlouhodobým cílem. Do roku 2035 už poté mluví o nabídce pouze elektrifikovaných ústrojí pro všechny své modely celosvětově.

V případě zmíněného elektrického crossoveru, ten by měl na trh dorazit nejspíše v roce 2021. Proporcemi se kdovíjak neodliší od konkurence, přičemž ostrými hranami karoserie a agresivnějším výrazem v masce odkazuje na probíhající designový jazyk značky a jeho rozvedení v nadcházejících letech.  

Nové Subaru Forester vstupuje na český trh. Jako hybrid, který stále sleduje řidiče

Nové Subaru Forester vstupuje na český trh. Jako hybrid, který stále sleduje řidiče

O technice konceptu zatím nic nevíme, ale mohl by rovněž předvést zbrusu novou platformu značky, která se následně využije pro další čistě elektrické modely. Tento základ bude nejspíš vycházet ze spolupráce s Toyotou – zatímco Subaru má při vývoji zajistit poznatky z oblasti pohonu všech kol, Toyota by využila své znalosti v oblasti elektrifikace. Kromě toho se obě značky společně zaměřují na technologie autonomního řízení.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 68 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků