Už i Škoda Fabia má svou vlastní píseň. Od této se však automobilka distancuje

Německý rapper Chris Ales nahrál píseň, ve které často zmiňuje vůz Škoda Fabia. Podle úřadů jde ale o pravicového extremistu a automobilka tak moc nadšená není.

„Felicie, to je sedan či kombi, obě jsou bomby ty Felicie, Felicie,“ zpívá se v písni Felicie od parodické kapely Těžkej Pokondr, která hrála z kazeťáků v roce 1998 a jejíž text napsal Lou Fanánek Hagen, hudební skladatel a frontman kapely Tři Sestry. Tato skladba se zapsala do historie milovníků Škodovek a s vozem je už navždy spojena.

Volkswagen se omlouvá za rasistickou reklamu. Člen rady ji pokládal za podvrh

Volkswagen se omlouvá za rasistickou reklamu. Člen rady ji pokládal za podvrh

A co její nástupkyně Fabia? Ta má o památné momenty také postaráno. Nejvíce se u ní činila samotná automobilka, která připravila sérii nezapomenutelných reklam. Nyní už má ale i ona svou vlastní píseň, kterou nazpíval Christoph Aljoscha Zloch. Znát ho ale spíše budete pod uměleckým jménem Chris Ares.

Oproti počinu Těžkýho Pokondru ale teď automobilka není moc ráda. Ares je totiž pravicový extremista a ve svém novém hudebním počinu se ke svým radikálním postojům hrdě hlásí. Škodu Fabia pak označuje jako vůz obyčejného lidu. Německé zastoupení značky ihned reagovalo a na svém Twitteru se od písně distancovalo.

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

Uvedlo, že s videoklipem nemá nic společného a ani raperovi nespokytlo pro potřeby natáčení videoklipu žádný vůz. To je ale jasné už z toho, že vůz není ani na jednom ostrém záběru celý a na detailních záběrech má rozmazaný znak automobilky i označení modelu. Řekli bychom, že tento počin se do historie tak úplně nezapíše...

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků