Už i Mercedes přechází na digitální prezentace. Nové GLA se představí výhradně on-line

On-line prostor je stále silnější a není tedy divu, že automobilky ztrácí zájem o klasické prezentace nových modelů. Novou generaci GLA tak nyní chystá Mercedes představit pouze on-line cestou.

Stejně jako odhalování nových modelů a vystavování na autosalonech je pro automobilky stále nevýhodnější, jak po stránce financí tak rozsahem zaujatého obecenstva, rovněž pro samostatné prezentace novinek mimo autosalony je on-line prostor místem s největším dosahem a minimálními náklady.

Mercedes-Maybach GLS oficiálně: Opulence nejen pro Čínu má komfort nejvyšší třídy

Mercedes-Maybach GLS oficiálně: Opulence nejen pro Čínu má komfort nejvyšší třídy

Mercedes tak oznamuje, že novou generaci GLA představí poprvé výhradně jen v digitální formě. Crossover se tedy nejspíš obejde bez pompézní události s pozvanou sebrankou hostů, ale na odhalení vozu budeme koukat pouze přes internet v rámci menší prezentace od klíčových osob Mercedesu.

Světová premiéra nového GLA proběhne už zítra 11. prosince ve 14:00 hodin. Automobilka oznamuje, že on-line přenos z prezentace bude trvat jen okolo 15 minut, takže rozpačitá taneční čísla a světelnou show snad nečekejme.

Zpomalené záběry detailně ukazují, co se děje s autem po rychlém přejetí retardéru

Zpomalené záběry detailně ukazují, co se děje s autem po rychlém přejetí retardéru

Diváci však budou mít možnost přenos sledovat z několika úhlu pohledu kamer, bude možné si pořizovat fotografie (screenshoty) z představení a rovněž sledovat mluvené slovo i v textové podobě a pořizovat jeho kopie. Přenos můžete sledovat na tomto odkazu.

U nového Mercedesu GLA pak čekejme základ v podobě vylepšené platformy MFA, přičemž s prodlouženým rozvorem a vyšší karoserií chce oproti starší generaci nabídnout více vnitřního prostoru. Nabídka motorů se nebude lišit od dalších malých Mercedesů, kdežto potvrzený je i příjezd plug-in hybridní varianty. Více se dozvíme už zítra.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků