Už i Mercedes přechází na digitální prezentace. Nové GLA se představí výhradně on-line

On-line prostor je stále silnější a není tedy divu, že automobilky ztrácí zájem o klasické prezentace nových modelů. Novou generaci GLA tak nyní chystá Mercedes představit pouze on-line cestou.

Stejně jako odhalování nových modelů a vystavování na autosalonech je pro automobilky stále nevýhodnější, jak po stránce financí tak rozsahem zaujatého obecenstva, rovněž pro samostatné prezentace novinek mimo autosalony je on-line prostor místem s největším dosahem a minimálními náklady.

Mercedes-Maybach GLS oficiálně: Opulence nejen pro Čínu má komfort nejvyšší třídy

Mercedes-Maybach GLS oficiálně: Opulence nejen pro Čínu má komfort nejvyšší třídy

Mercedes tak oznamuje, že novou generaci GLA představí poprvé výhradně jen v digitální formě. Crossover se tedy nejspíš obejde bez pompézní události s pozvanou sebrankou hostů, ale na odhalení vozu budeme koukat pouze přes internet v rámci menší prezentace od klíčových osob Mercedesu.

Světová premiéra nového GLA proběhne už zítra 11. prosince ve 14:00 hodin. Automobilka oznamuje, že on-line přenos z prezentace bude trvat jen okolo 15 minut, takže rozpačitá taneční čísla a světelnou show snad nečekejme.

Zpomalené záběry detailně ukazují, co se děje s autem po rychlém přejetí retardéru

Zpomalené záběry detailně ukazují, co se děje s autem po rychlém přejetí retardéru

Diváci však budou mít možnost přenos sledovat z několika úhlu pohledu kamer, bude možné si pořizovat fotografie (screenshoty) z představení a rovněž sledovat mluvené slovo i v textové podobě a pořizovat jeho kopie. Přenos můžete sledovat na tomto odkazu.

U nového Mercedesu GLA pak čekejme základ v podobě vylepšené platformy MFA, přičemž s prodlouženým rozvorem a vyšší karoserií chce oproti starší generaci nabídnout více vnitřního prostoru. Nabídka motorů se nebude lišit od dalších malých Mercedesů, kdežto potvrzený je i příjezd plug-in hybridní varianty. Více se dozvíme už zítra.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků