Už i Mercedes přechází na digitální prezentace. Nové GLA se představí výhradně on-line

On-line prostor je stále silnější a není tedy divu, že automobilky ztrácí zájem o klasické prezentace nových modelů. Novou generaci GLA tak nyní chystá Mercedes představit pouze on-line cestou.

Stejně jako odhalování nových modelů a vystavování na autosalonech je pro automobilky stále nevýhodnější, jak po stránce financí tak rozsahem zaujatého obecenstva, rovněž pro samostatné prezentace novinek mimo autosalony je on-line prostor místem s největším dosahem a minimálními náklady.

Mercedes tak oznamuje, že novou generaci GLA představí poprvé výhradně jen v digitální formě. Crossover se tedy nejspíš obejde bez pompézní události s pozvanou sebrankou hostů, ale na odhalení vozu budeme koukat pouze přes internet v rámci menší prezentace od klíčových osob Mercedesu.

Světová premiéra nového GLA proběhne už zítra 11. prosince ve 14:00 hodin. Automobilka oznamuje, že on-line přenos z prezentace bude trvat jen okolo 15 minut, takže rozpačitá taneční čísla a světelnou show snad nečekejme.

Diváci však budou mít možnost přenos sledovat z několika úhlu pohledu kamer, bude možné si pořizovat fotografie (screenshoty) z představení a rovněž sledovat mluvené slovo i v textové podobě a pořizovat jeho kopie. Přenos můžete sledovat na tomto odkazu.

U nového Mercedesu GLA pak čekejme základ v podobě vylepšené platformy MFA, přičemž s prodlouženým rozvorem a vyšší karoserií chce oproti starší generaci nabídnout více vnitřního prostoru. Nabídka motorů se nebude lišit od dalších malých Mercedesů, kdežto potvrzený je i příjezd plug-in hybridní varianty. Více se dozvíme už zítra.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (2) Další článek: První plug-in hybrid DS má českou cenu. 300 koní a 4x4 si cení na 1,4 milionu Kč

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,