Už i Infiniti má elektromobil. Nejen pohon je však pro Japonce revoluční

Infiniti, luxusní odnož Nissanu, odhaluje nové SUV zhruba dva týdny před oficiální premiérou, která proběhne na autosalonu v Detroitu. Co můžeme čekat?

Infiniti QX Inspiration představuje novou designovou filozofii značky. Budoucnost automobilky bude spočívat v nové, čistě elektrické flotile automobilů, nabité moderními technologiemi a se zajímavou dynamikou.

Nové Infiniti QX50 oficiálně. Známe i parametry revolučního motoru

Nové Infiniti QX50 oficiálně. Známe i parametry revolučního motoru

První elektromobil značky stojí na zcela nové platformě. Kromě výše zmíněného má nabídnout i velkorysý prostor a luxusní prostředí na palubě. V tomto případě je interiér ručně dělaný za pomocí tradičních technik. Má ztělesňovat japonský termín omotenashi, který se dá vyložit jako „očekávaná pohostinnost“. V tomto voze má vyjadřovat příjemné prostředí v souladu s moderními asistenčními systémy a spojením s okolním světem.

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

„QX Inspiration je demonstrací nové éry Infiniti a také ukázkou toho, kam chceme naši značku posunout. Nové technologie nám umožnily rozvinout filozofii designu a toto nové vozidlo nám promlouvá z duše“, komentuje vůz automobilka.

Příchod QX Inspiration předznamenaly dva koncepty, sportovní speedster Prototype 10 a luxusní sedan Q Prototype. Oba vozy si můžete prohlédnout v přiložené v galerii.

Test ojetiny Infiniti EX30d: Luxus s francouzským motorem za zlomek ceny

Test ojetiny Infiniti EX30d: Luxus s francouzským motorem za zlomek ceny

Detroitský autosalon otevírá brány 14. ledna a přístupný bude po dva týdny. Kromě Infiniti zde představí nové elektromobily také Nissan a těšit se můžeme třeba i na novou Corvettu s motorem uprostřed. Polovina ledna bude, zdá se, plná žhavých novinek.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky