Už i Infiniti má elektromobil. Nejen pohon je však pro Japonce revoluční

Infiniti, luxusní odnož Nissanu, odhaluje nové SUV zhruba dva týdny před oficiální premiérou, která proběhne na autosalonu v Detroitu. Co můžeme čekat?

Infiniti QX Inspiration představuje novou designovou filozofii značky. Budoucnost automobilky bude spočívat v nové, čistě elektrické flotile automobilů, nabité moderními technologiemi a se zajímavou dynamikou.

Nové Infiniti QX50 oficiálně. Známe i parametry revolučního motoru

Nové Infiniti QX50 oficiálně. Známe i parametry revolučního motoru

První elektromobil značky stojí na zcela nové platformě. Kromě výše zmíněného má nabídnout i velkorysý prostor a luxusní prostředí na palubě. V tomto případě je interiér ručně dělaný za pomocí tradičních technik. Má ztělesňovat japonský termín omotenashi, který se dá vyložit jako „očekávaná pohostinnost“. V tomto voze má vyjadřovat příjemné prostředí v souladu s moderními asistenčními systémy a spojením s okolním světem.

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

„QX Inspiration je demonstrací nové éry Infiniti a také ukázkou toho, kam chceme naši značku posunout. Nové technologie nám umožnily rozvinout filozofii designu a toto nové vozidlo nám promlouvá z duše“, komentuje vůz automobilka.

Příchod QX Inspiration předznamenaly dva koncepty, sportovní speedster Prototype 10 a luxusní sedan Q Prototype. Oba vozy si můžete prohlédnout v přiložené v galerii.

Test ojetiny Infiniti EX30d: Luxus s francouzským motorem za zlomek ceny

Test ojetiny Infiniti EX30d: Luxus s francouzským motorem za zlomek ceny

Detroitský autosalon otevírá brány 14. ledna a přístupný bude po dva týdny. Kromě Infiniti zde představí nové elektromobily také Nissan a těšit se můžeme třeba i na novou Corvettu s motorem uprostřed. Polovina ledna bude, zdá se, plná žhavých novinek.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků