Už i Infiniti má elektromobil. Nejen pohon je však pro Japonce revoluční

Infiniti, luxusní odnož Nissanu, odhaluje nové SUV zhruba dva týdny před oficiální premiérou, která proběhne na autosalonu v Detroitu. Co můžeme čekat?

Infiniti QX Inspiration představuje novou designovou filozofii značky. Budoucnost automobilky bude spočívat v nové, čistě elektrické flotile automobilů, nabité moderními technologiemi a se zajímavou dynamikou.

Nové Infiniti QX50 oficiálně. Známe i parametry revolučního motoru

Nové Infiniti QX50 oficiálně. Známe i parametry revolučního motoru

První elektromobil značky stojí na zcela nové platformě. Kromě výše zmíněného má nabídnout i velkorysý prostor a luxusní prostředí na palubě. V tomto případě je interiér ručně dělaný za pomocí tradičních technik. Má ztělesňovat japonský termín omotenashi, který se dá vyložit jako „očekávaná pohostinnost“. V tomto voze má vyjadřovat příjemné prostředí v souladu s moderními asistenčními systémy a spojením s okolním světem.

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

„QX Inspiration je demonstrací nové éry Infiniti a také ukázkou toho, kam chceme naši značku posunout. Nové technologie nám umožnily rozvinout filozofii designu a toto nové vozidlo nám promlouvá z duše“, komentuje vůz automobilka.

Příchod QX Inspiration předznamenaly dva koncepty, sportovní speedster Prototype 10 a luxusní sedan Q Prototype. Oba vozy si můžete prohlédnout v přiložené v galerii.

Test ojetiny Infiniti EX30d: Luxus s francouzským motorem za zlomek ceny

Test ojetiny Infiniti EX30d: Luxus s francouzským motorem za zlomek ceny

Detroitský autosalon otevírá brány 14. ledna a přístupný bude po dva týdny. Kromě Infiniti zde představí nové elektromobily také Nissan a těšit se můžeme třeba i na novou Corvettu s motorem uprostřed. Polovina ledna bude, zdá se, plná žhavých novinek.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků