Už i Gemballa chystá Porsche 911 do terénu. Nákresy ukazují skutečnou bestii

Známá tuningová společnost se pouští do stále rozsáhlejších projektů. Nyní ukazuje nákresy radikálně upraveného Porsche 911, které se jízdy mimo zpevněné silnice určitě nezalekne.

S ohledem do minulosti na dakarské 911 a 959 se trend zvýšených off-roadových sporťáku Porsche drží dodnes. Kromě zakázkových přestaveb na takzvané „Safari 911“ se pár dní nazpět předvedl Ruf se svým konceptem Rodeo a nyní chystá převést podobnou myšlenku do reality i známý úpravce Gemballa.

Jak byste u často rozporuplných vozů německé dílny čekali, ani moderní off-roadová 911 nepůjde v žádném případě cestou elegance a zdrženlivosti. Zveřejněné nákresy modelu Avalanche 4x4 tak ukazují opravdovou bestii nejspíše na základě odchozí generace 991.2. Gemballa si dává na dokončení projektu 24 měsíců, takže se možná výchozí model off-roadové úpravy ještě změní.

Povedlo se? Ruf ukázal koncept Rodeo. Kůží obalenou 911 určenou mimo silnice

Povedlo se? Ruf ukázal koncept Rodeo. Kůží obalenou 911 určenou mimo silnice

Se základem s chystanými balíčky úprav motorů 911 určitě nebude Avalanche 4x4 chybět výkon. S dvakrát přeplňovaným boxerem se Gemballa nebojí překročit hodnoty 1000 koní (735 kW). Mimo Avalanche 4x4 pak chystá úpravce i obdobně přepracované Porsche Cayenne pod názvem Tornado 4x4, které terénní schopnosti SUV posune na ještě vyšší úroveň.

A aby toho nebylo málo, firma opět zmiňuje svou práci na supersportu vlastní konstrukce. Upoutávku na model s uprostřed uloženým motorem jsme viděli už dříve (v galerii). Další informace, tedy kromě výkonu přes 800 koní a zrychlení na stovku pod 2,5 vteřiny, si ale Gemballa nechává zatím pro sebe.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 43 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků