Už i Gemballa chystá Porsche 911 do terénu. Nákresy ukazují skutečnou bestii

Známá tuningová společnost se pouští do stále rozsáhlejších projektů. Nyní ukazuje nákresy radikálně upraveného Porsche 911, které se jízdy mimo zpevněné silnice určitě nezalekne.

S ohledem do minulosti na dakarské 911 a 959 se trend zvýšených off-roadových sporťáku Porsche drží dodnes. Kromě zakázkových přestaveb na takzvané „Safari 911“ se pár dní nazpět předvedl Ruf se svým konceptem Rodeo a nyní chystá převést podobnou myšlenku do reality i známý úpravce Gemballa.

Jak byste u často rozporuplných vozů německé dílny čekali, ani moderní off-roadová 911 nepůjde v žádném případě cestou elegance a zdrženlivosti. Zveřejněné nákresy modelu Avalanche 4x4 tak ukazují opravdovou bestii nejspíše na základě odchozí generace 991.2. Gemballa si dává na dokončení projektu 24 měsíců, takže se možná výchozí model off-roadové úpravy ještě změní.

Povedlo se? Ruf ukázal koncept Rodeo. Kůží obalenou 911 určenou mimo silnice

Povedlo se? Ruf ukázal koncept Rodeo. Kůží obalenou 911 určenou mimo silnice

Se základem s chystanými balíčky úprav motorů 911 určitě nebude Avalanche 4x4 chybět výkon. S dvakrát přeplňovaným boxerem se Gemballa nebojí překročit hodnoty 1000 koní (735 kW). Mimo Avalanche 4x4 pak chystá úpravce i obdobně přepracované Porsche Cayenne pod názvem Tornado 4x4, které terénní schopnosti SUV posune na ještě vyšší úroveň.

A aby toho nebylo málo, firma opět zmiňuje svou práci na supersportu vlastní konstrukce. Upoutávku na model s uprostřed uloženým motorem jsme viděli už dříve (v galerii). Další informace, tedy kromě výkonu přes 800 koní a zrychlení na stovku pod 2,5 vteřiny, si ale Gemballa nechává zatím pro sebe.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků