Už i Fiat bude mít své SUV-kupé! Fastback vypadá jako oškubané kuře, vás to ale moc trápit nemusí

Kdo nemá crossover se splývavou zádí, jako by nebyl. Posledním do party je italská automobilka.

Zatím co relativně nedávno byla SUV či crossovery s tvary fastbacku výsadou výrobců luxusnějších vozů, tento populární styl nyní přebírají i lidovější automobilky. Například Renault se svou Arkanou, Volkswagen s Taigem a tak dále. Fiat nyní připravuje premiéru nového modelu, jehož příchod předznamenal koncept Fastback, představený na autosalonu v Sao Paulu již před čtyřmi lety.

Zatímco studie nabídla zajímavý futuristický styl s výraznou přídí, úzkými světly a výrazně tvarovanými blatníky, sériový model s originálním názvem Fastback oproti němu vypadá trochu jako oškubané kuře. Nicméně v kontextu jihoamerického trhu jde o kousek povedený.

Z technického hlediska půjde o karosářskou verzi Fiatu Pulse, včetně platformy MLA i nabídky motorů. Pohon by měl mít na starost buď litrový přeplňovaný tříválec, nebo čtyřválcová 1.3 z verze Abarth Pulse s výkonem 136 kW (185 k). Výrazně odlišný by neměl být ani půdorys s délkou 4,1 metru a šířkou 1,77 metru na rozvoru 2,53 m. Premiéra se dá čekat letos v říjnu.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Diskuze (4) Další článek: Pohonné hmoty v Česku rychle zlevňují! Během týdne jejich ceny klesly o více než korunu, další pokles přijde brzy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz