Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Přespání v autě už není jenom kratochvíle po diskotéce. Některé společnosti z toho dělají seriózní byznys a funguje to. Nyní třeba i v Dacii Duster.

S kempingovými vestavbami společnosti Egoé jsme se již jednou setkali. Před pár měsíci nám Toyota půjčila model Proace, který byl jedním z těchto řešení vybavený a mohli jsme si tak vyzkoušet, jak se v obyčejném autě můžete zabydlet a výsledek vůbec nebyl špatný. Velmi silným argumentem pak byla cena celé vestavby, která se pohybuje v opravdu nízkých částkách.

Server RNews.cz informoval o další z novinek, kterou společnost zasadila do svého portfolia. Je jí nový Nestbox Tramp, který je doposud nejmenší vestavbou v nabídce. S šířkou pouhých 95 centimetrů je vestavba opravdu kompaktní a dle výrobce se tak vejde i do Jeepu Wrangler či Dacie Duster, kterou můžete vidět na fotografiích.

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

V tomto řešení nicméně nic podstatného nechybí. Stále máte k dispozici klasický vařič, tlakový vak na 15 litrů vody, dřez a samozřejmě i rozkládací lůžko. Toto řešení je zproštěno elektřiny a například voda se ovládá nožní pumpou. Vařič si pak můžete z vestavby vyjmout a vzít na výlet.

“Moderní tremp sice netouží po mnohahvězdičkovém hotelu, ale také už nutně nepotřebuje nocovat pod širákem s šiškami vytlačenými do zad. Věříme, že milovník treků a túr naopak ocení pohodlnou spací plochu na matraci a rovném roštu, které po výkonu uleví unavené páteři. Malý tedy rozhodně neznamená méně pohodlný,” říká designer Bob Novotný ze studia 519.

Jak udělat z velkého rodinného auta ložnici? Ukážeme vám to krok po kroku

Jak udělat z velkého rodinného auta ložnici? Ukážeme vám to krok po kroku

Spací rošt má 195 centimetrů na délku a 95 cm na šířku. Celý modul váží pouhých 37 kilogramů, takže se ve dvou lidech dá bez problému vyjmout a uložit třeba do garáže. Modul stojí 54.900 Kč bez DPH a vedle výše zmíněných vozů se vejde i do BMW X3, Škody Superb či Citroënu C4.

Galerie doplněna o Dacii Duster 1.0 TCe LPG z našeho testu.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků