Uvedla by Toyota ostré GR Aygo X? Nikdy neříkejte nikdy, zaznělo od vedení značky

Nemluvíme o homologačním speciálu, přesto je ale myšlenka takto malého ostrého modelu vskutku lákavá.

Nedlouho po premiéře nové Toyoty Aygo X se objevují myšlenky ostré verze malého crossoveru, který by mohl rozšířit rodinu GR modelů vedle GR 86, Yarisu a Supry. Na možný potenciál GR verze Aygo X totiž nedávno reagoval i Andrea Carlucci, viceprezident evropské Toyoty, v rozhovoru s britským Autocarem.

Velké naděje bychom si zatím k uvedení Toyoty GR Aygo X nedělali, na druhou stranu možnost této verze Carlucci nechtěl vyloučit. „Ať už jsou naše plány jakékoliv, tento model si zaslouží pozornost s ohledem na jeho podvozek a tuhost šasi,“ uvedl Carlucci, naznačující, že základ Aygo X by mohl mít potenciál pro sportovnější verzi. „Nikdy neříkejte nikdy,“ dodal.

Carlucci rovněž uvedl, že samozřejmě záleží na celkové diskuzi a reakci veřejnosti k uvedení takového modelu, a tím pádem vidině potenciálu ostré verze. Jednoduše řečeno, o další ostrý kompaktní model by musel být u Toyoty opravdový zájem, aby měl pro automobilku finanční smysl.

Neutuchající poptávka po větším GR Yarisu, kterému značka prodloužila výrobu o dva roky, však ukazuje, že o sportovní Toyoty je zájem. K Supře pak značka nedávno uvedla i novou generaci menšího sporťáku GR 86. A nadšení pro sportovní modely je u samotného šéfa japonské automobilky Akia Toyody již dobře známé.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (6) Další článek: Nová Škoda Fabia poprvé zdražila. Přišla o výbavu, cenu už má i čtyřválec 1.5 TSI

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,