Útěk Carlose Ghosna má sedm obětí. Posádka letadla je obviněna z pašování migrantů

Carlos Ghosn prý uprchl z Japonska do Libanonu v hollywoodském stylu. Následky jeho činů však nedopadají jen na něj.

Příběh Carlose Ghosna připomíná film „Chyť mě, když to dokážeš“. Tato zajímavá postava automobilového průmyslu balancuje již necelý rok na hraně záporáka a klaďase. Carlos Ghosn je bývalý ředitel aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. V listopadu roku 2018 byl obviněn z finančních podvodů, svou vinu však dodnes popírá.

Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

Obviněním, která na něj byla uvalena, se již přes rok brání a celá situace vyústila jeho prosincovým a celosvětově medializovaným úprkem z Japonska do Libanonu. Letadlem do hlavního města Beirut odletěl 29. prosince 2019, další podrobnosti jeho úniku jsou však i nadále tajemstvím.

Ghosn uprchl, protože v Japonsku by se prý nikdy nedočkal spravedlnosti. Tamní soudní systém považuje za zmanipulovaný. Během pobytu v Japonsku si prý připadal jako rukojmí, který měl jen dvě možnosti - umírat či utíkat. Zvolil tak druhou variantu, jejíž následky však na sebe nenechaly dlouho čekat.

Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

Již 2. ledna tohoto roku zadržela policie čtyři piloty, dvě osoby z obsluhy letadla a vedoucího aerolinek. Těchto sedm osob bylo nyní obviněno za pašování migrantů. Dalším členům posádky letadla pak hrozí obvinění z napomáhání v trestném činu. Zatím to tedy vypadá, že kauza Carlos Ghosn, o které se teď nějakou dobu nemluvilo, se začíná probouzet. 

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků