Úspěšný Ford Of Europe

Společnost Ford of Europe byla za první pololetí letošního roku na evropských trzích prodejně velmi úspěšná prakticky ve všech segmentech. Navíc dokázala ve srovnání s minulým rokem výrazně zvýšitpočet prodaných vozů.

Celkově tak Ford of Europe za první pololetí 2007 zvýšil své prodeje o 4.6 % na 952 500 kusů, což znamená tržní podíl ve výši 8,9 %. Na jednadvaceti hlavních trzích, kde Ford působí, prodal celkem 169 000 automobilů.

Největší zájem byl přitom o modely Ford Focus a Fiesta. Nové zákazníky nadále získává evropské Auto roku 2007, Ford S-MAX, i jeho sesterský model a leader své kategorie – Ford Galaxy. Rovněž se začal prodávat zcela nový Ford Mondeo, který prozatím našel domov u 8800 zákazníků.

Velmi úspěšně si vedl i tituly ověnčený Ford Transit, stejně jako Transit Connect, ale i pick-up Ranger, kterých se v červnu prodalo rekordních 34 670 vozů.

Největším trhem zůstává pro společnost Ford of Europe Velká Británie. V červnu se tam prodalo 38 875 vozů. Následuje Německo (20 570), Španělsko (19 700) a Itálie (19 670). Svojí úspěšnost drží Ford také v Rusku, kde se v šestém měsíci prodej více než zdvojnásobil, a to na 13 200 automobilů.

Stephen Odell, viceprezident pro marketing, prodej a služby Ford of Europe k výsledkům Ford of Europe dodává: „Do druhého pololetí vstupujeme povzbuzeni a jsme přesvědčeni, že trend úspěšnosti udržíme i v následujících měsících – na trhy vstupuje totiž naše želízko v ohni - nový Ford Mondeo.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků