Úspěch motorů Scania Euro 4

Společnost Scania je prvním výrobcem těžkých nákladních automobilů, který dodává na trh vozidla s motory Euro 4, splňujícími emisní normy platné od 1. října 2005. Od zahájení výroby od září letošního roku obdržela Scania objednávky na více než 1000 takto vybavených vozů.

Výhodou nákladních automobilů s motory Euro 4 jsou nižší silniční poplatky v zemích, jako je Německo, Rakousko a Švýcarsko. V Německu se sníží mýtné o 20 centů na 10 kilometrů, a to díky zavedení systému Maut s platností od 1. ledna 2005. Scania prodala na německém trhu již přibližně 500 nákladních vozů s motory Euro 4. Poptávka roste nejenom v Rakousku a Švýcarsku, ale i v dalších zemích, které přepravují své zboží například přes Německo.

Motory Scania Euro 4 mají výkon 420 hp a jsou založeny na technologii EGR (recirkulace výfukových plynů). Znamená to, že emise jsou snižovány přímo v místě jejich vzniku - ve spalovacím motoru - bez  použití jakýchkoli aditiv či dalších úprav výfukových plynů.

„Motor Scania ve verzi Euro 4 s technologií EGR byl našimi zákazníky velmi dobře přijat,“ říká Gunnar Rustad, ředitel divize Prodeje a servisu. „Oceňují také to, že nákladní vozy lze tankovat zcela běžným způsobem a bez přidání aditiv. Dostává se nám rovněž pozitivních ohlasů ohledně spotřeby paliva, která zůstala v porovnání s motorem Euro 3 prakticky nezměněna.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků