Úspěch motorů Scania Euro 4

Společnost Scania je prvním výrobcem těžkých nákladních automobilů, který dodává na trh vozidla s motory Euro 4, splňujícími emisní normy platné od 1. října 2005. Od zahájení výroby od září letošního roku obdržela Scania objednávky na více než 1000 takto vybavených vozů.

Výhodou nákladních automobilů s motory Euro 4 jsou nižší silniční poplatky v zemích, jako je Německo, Rakousko a Švýcarsko. V Německu se sníží mýtné o 20 centů na 10 kilometrů, a to díky zavedení systému Maut s platností od 1. ledna 2005. Scania prodala na německém trhu již přibližně 500 nákladních vozů s motory Euro 4. Poptávka roste nejenom v Rakousku a Švýcarsku, ale i v dalších zemích, které přepravují své zboží například přes Německo.

Motory Scania Euro 4 mají výkon 420 hp a jsou založeny na technologii EGR (recirkulace výfukových plynů). Znamená to, že emise jsou snižovány přímo v místě jejich vzniku - ve spalovacím motoru - bez  použití jakýchkoli aditiv či dalších úprav výfukových plynů.

„Motor Scania ve verzi Euro 4 s technologií EGR byl našimi zákazníky velmi dobře přijat,“ říká Gunnar Rustad, ředitel divize Prodeje a servisu. „Oceňují také to, že nákladní vozy lze tankovat zcela běžným způsobem a bez přidání aditiv. Dostává se nám rovněž pozitivních ohlasů ohledně spotřeby paliva, která zůstala v porovnání s motorem Euro 3 prakticky nezměněna.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků