Ušetřete palivo a otestujte svůj styl jízdy, zapojte se do projektu „tankujte chytře“

Společnost Shell si uvědomuje, jak rostoucí ceny paliv ovlivňují spotřebitele, a proto přichází s projektem nazvaným „Tankujte chytře“. Spolu s kvalitními palivy za konkurenční ceny přináší zákazníkům soubor profesionálních rad a návodů, jak zásadně snížit  spotřebu pohonných hmot. Ten je od 21. listopadu řidičům k dispozici na čerpacích stanicích Shell a na internetových stránkách www.shell.cz. Kromě zajímavých informací je zde pro zákazníky připraven také test, který ohodnotí jejich automobil a styl řízení z hlediska efektivity.

Mnoho řidičů má dnes zažité návyky, díky kterým nevědomě zvyšují u svého vozu spotřebu paliva.  Ptáte se, co vyžaduje ekonomická jízda? Jedna z hlavních rad zní jasně: jezděte plynule a bez prudkých rozjezdů. Agresivní jízda může zvýšit spotřebu paliva až o 30 %. Dalším doporučením je nevozit v autě zbytečné věci. Je dokázáno, že každých 50 kilogramů nákladu může zvýšit spotřebu až o 2 %. Totéž platí pro střešní nosiče či boxy. Pokud je zrovna nevyužíváte a vozíte je na svém voze, zbytečně zvyšujete spotřebu. Majitelé automobilů by navíc neměli zapomínat na pravidelnou údržbu motoru - ten musí být důkladně seřízen. Zároveň je důležitá pravidelná výměna kvalitního oleje. Seřízený motor a kvalitní olej Vám mohou snížit spotřebu o cca 5 %. K základním pravidlům ekonomické jízdy patří také dodržování další rady – používejte doporučené pneumatiky a udržujte v nich správný tlak. Nejenom, že dobře nahuštěná pneumatika je bezpečnější a vydrží déle, ale zároveň nám pomůže ušetřit až 3 % pohonných hmot.* Kompletní soubor rad je k dispozici na www.shell.cz.

Poradna „Tankujte chytře“ je jen  jednou  součástí programu „Tankujte chytře“. Zájemci se v období od 21. 11. 2005 do 26. 2. 2006 mohou zapojit do soutěže o poukázky na čerpání pohonných hmot v hodnotě 500,- Kč. Stačí natankovat minimálně 30 litrů jakéhokoli paliva u čerpací stanice Shell na území České republiky. Zákazník následně obdrží od obsluhy dané čerpací stanice informační leták, na kterém nalezne potřebné instrukce k účasti v soutěži. Účastníci automaticky získávají nárok na výhru v podobě bezplatného stažení tapety nebo melodie na mobilní telefon. „Naše společnost si dobře uvědomuje, jaký dopad mají rostoucí ceny pohonných hmot na spotřebitele. Právě proto jsme se rozhodli prostřednictvím našich kvalitních paliv a maziv, profesionálních rad a odměn pomoci našim zákazníkům dojet se stejným množstvím paliva dále,“ říká RNDr. Vladimír Vacek, ředitel čerpacích stanic společnosti Shell v České a Slovenské republice.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků