USA v roce 2007: prozatím nejnižší spotřeba paliva v historii

Stále se zpřísňující emisní normy po celém světě přinesly za minulý rok nejnižší spotřebu paliva nově prodaných vozů v USA. Pokud v roce 2006 činila průměrná kombinovaná spotřeba paliva 9,15 l na 100 km, v minulém roce to bylo 8,8 l/100 km. Do této statistiky se pochopitelně počítají také vozy zahraniční, ale na americkém trhu prodávané.

Toto zlepšení mají na svědomí jak automobilky, které se snaží spotřebu paliva a emise snižovat, tak samotní zákazníci, kterým na spotřebě při koupi vozu více záleží. Mnoho udělal také výrazný pokles prodejů velkých SUV, lidé si oblíbili menší crossovery, které jsou stále populárnější.

Výzvou a tlakem pro automobilky jsou nové normy, které nadobudou platnost v roce 2012. Každý producent bude muset nabízet v USA flotilu osobních vozů (kromě sporťáků), jejichž průměrná spotřeba nepřesáhne 6,72 l/100 km. Jak je vidět, tvrdá ekologizace zasáhla i Ameriku...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků