USA v roce 2007: prozatím nejnižší spotřeba paliva v historii

Stále se zpřísňující emisní normy po celém světě přinesly za minulý rok nejnižší spotřebu paliva nově prodaných vozů v USA. Pokud v roce 2006 činila průměrná kombinovaná spotřeba paliva 9,15 l na 100 km, v minulém roce to bylo 8,8 l/100 km. Do této statistiky se pochopitelně počítají také vozy zahraniční, ale na americkém trhu prodávané.

Toto zlepšení mají na svědomí jak automobilky, které se snaží spotřebu paliva a emise snižovat, tak samotní zákazníci, kterým na spotřebě při koupi vozu více záleží. Mnoho udělal také výrazný pokles prodejů velkých SUV, lidé si oblíbili menší crossovery, které jsou stále populárnější.

Výzvou a tlakem pro automobilky jsou nové normy, které nadobudou platnost v roce 2012. Každý producent bude muset nabízet v USA flotilu osobních vozů (kromě sporťáků), jejichž průměrná spotřeba nepřesáhne 6,72 l/100 km. Jak je vidět, tvrdá ekologizace zasáhla i Ameriku...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků