USA v roce 2007: prozatím nejnižší spotřeba paliva v historii

Stále se zpřísňující emisní normy po celém světě přinesly za minulý rok nejnižší spotřebu paliva nově prodaných vozů v USA. Pokud v roce 2006 činila průměrná kombinovaná spotřeba paliva 9,15 l na 100 km, v minulém roce to bylo 8,8 l/100 km. Do této statistiky se pochopitelně počítají také vozy zahraniční, ale na americkém trhu prodávané.

Toto zlepšení mají na svědomí jak automobilky, které se snaží spotřebu paliva a emise snižovat, tak samotní zákazníci, kterým na spotřebě při koupi vozu více záleží. Mnoho udělal také výrazný pokles prodejů velkých SUV, lidé si oblíbili menší crossovery, které jsou stále populárnější.

Výzvou a tlakem pro automobilky jsou nové normy, které nadobudou platnost v roce 2012. Každý producent bude muset nabízet v USA flotilu osobních vozů (kromě sporťáků), jejichž průměrná spotřeba nepřesáhne 6,72 l/100 km. Jak je vidět, tvrdá ekologizace zasáhla i Ameriku...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků