USA: auto roku je Chrysler 300C, truck roku Toyota Tacoma

Amrický časopis Motor Trend zvolil truckem roku 2005 Toyotu Tacomu díky kombinaci přitažlivého vzhledu, nízké spotřeby paliva a ceny. Tacoma porazila i tradiční zástupce třídy jako Dodge Dakotu, the Ford F-250/F-350 Super Duty či Nissan Frontier (vozy třídy SUV jsou hodnoceny zvlášť). Podle Motor Trendu nemá Tacoma v podstatě žádná negativa, takže její koupi lze jen doporučit. Magazín rovněž ocenil i nabídku několika různých karosářských verzí: Regular Cab, Double Cab, Access Cab a X-Runner.

Verze s pohonem zadních kol ujede ve městě na galon 20 mil a mimo město 27 mil, což činí přepočítáno na evropská měřítka necelých 12 l na sto km ve městě a 8,8 l na sto km mimo město. Nutno poznamenat, že metodika měření spotřeby je v Americe odlišná od evropské.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Tacuma

Motor Trend volil auta ještě v dalších dvou kategoriích. Mezi „běžnými“ auty vyhrál Chrysler 300C, který porazil následující konkurenty: Acura RL, Audi A6, BMW 6 Series, Buick LaCrosse, Cadillac STS, Chevrolet Corvette, Dodge Magnum, Ford Five Hundred, Ford Mustang, Honda Accord Hybrid, Honda Odyssey, Kia Amanti, Kia Spectra, Lotus Elise, Mazda 3, Mercedes-Benz SLK, Mercury Montego, Pontiac G6, Porsche 911, Saab 9-2x, Scion tC, Subaru Legacy and Volvo S40/V50.

SUV roku 2005 se pak stal Land Rover LR3, který deklasoval vozy Chevrolet Equinox, Ford Escape Hybrid, Ford Freestyle, Jeep Grand Cherokee, Infiniti QX56, Land Rover LR3 and Nissan Pathfinder.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků