Úpravce vytvořil z Jeepu Wrangler šestikolku. Pod kapotu dal motor z Hellcatu!

Konverze terénních vozů na šestikolová monstra se v poslední době celkem rozmohla. Jednu takovou úpravu nabízí i jistý americký úpravce pro starší generaci Jeepu Wrangler. A vyřádil se i pod kapotou.

Dílna Wild Boar Off-Road z Kalifornie se zabývá výrobou off-roadových dílů pro řadu terénních vozidel, ale rovněž se specializuje na rozsáhlé přestavby. Pro letošní tuningovou výstavu SEMA v Las Vegas například experti připravili speciální verzi svého Wrangleru 6x6, který kromě jednoho páru kol navíc dostal i pořádně výkonnou jednotku pod kapotu.

Do základu nyní již starší třetí generace Jeepu Wranger tak byl uložen známý 6,2litrový kompresorem přeplňovaný osmiválec HEMI, jenž byste normálně našli třeba v Dodge Challengeru SRT Hellcat. Šestikolové monstrum tak nabízí výkon 527 kW (717 koní) a točivý moment 881 N.m. Zřejmě tedy dostatečná síla pro kompenzaci zvýšené hmotnosti instalací další nápravy a korby.

Jeep se vrací mezi pick-upy. Nový Gladiator je plánován i pro evropský trh

Jeep se vrací mezi pick-upy. Nový Gladiator je plánován i pro evropský trh

Mimo to dostal Wrangler podstatně zvýšený podvozek, 35palcové pneumatiky do těžkého terénu obuté na nových kolech, rozšířené blatníky, paket ochranných nárazníků (vepředu s navijákem), zamračenou mřížku chladiče, karbonovou kapotu s většími výdechy vzduchu, trojici světelných LED ramp a trubkový rám kolem kabiny i korby.

Právě šestikolový Wrangler s motorem z Hellcatu, který byl součástí výstavní plochy na SEMA, je nyní nabízen k prodeji. Dílna si však za něj žádá vskutku tučnou částku – 289.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 6,5 milionu korun. Na druhou stranu, pořád jde o levnější stavbu než v případě texaského Hennessey, jenž si svůj VelociRaptor 6x6 cení na zhruba 7,9 milionu korun.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Chrysler.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků