Univerzitní vědci používali při testech bezpečnosti mrtvoly

Naše přední zpravodajské servery iDnes a Novinky dnes informují, že rakouští vědci na Technické univerzitě ve Štýrském Hradci používali při testech bezpečnosti automobilů mrtvoly. Podle toho, jak se mrtvá těla při testech chovala, vytvářeli a upravovali figurínu tak, aby měla stejné pohybové vlastnosti jako člověk. Figurína bude pomáhat zkoumat účinky na cestující při nárazu zezadu v nízkých rychlostech. Celým případem se nyní zabývá etická komise.

Další informace najdete v článcích na Novinkách či iDnesu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 33 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků