Unikly informace o nové Mazdě CX-5. Zřejmě to bude šestiválcová zadokolka!

Nová Mazda CX-5 se podle všeho přejmenuje na CX-50. V nabídce motoru číhají dva šestiválce. Vznětová verze dosahuje 600 N.m točivého momentu.

Japonské SUV Mazda CX-5 čekají velké změny. Podle španělského serveru Coche Spias se přestěhuje na větší architekturu s pohonem zadních kol a zástupem nových motorů. Ten samý server také rovnou zveřejňuje zatím nepotvrzený seznam oněch nových motorů z rodiny SkyActiv, který zahrnuje i několik zajímavostí.

Mazda pracuje na nových šestiválcích. Chce se stát prémiovou automobilkou

Mazda pracuje na nových šestiválcích. Chce se stát prémiovou automobilkou

V seznamu motorů totiž vyčnívají dvě položky - SkyActiv-X 3.0 48V M Hybrid a SkyActiv-D 3.3. V obou případech by mělo jít o dříve potvrzené šestiválce. První z nich je zážehový se vznětovým principem zapalování směsi ve válci a druhý je klasický vznětový. První z uvedených motorů by měl pak obsahovat i mild-hybridní technologii.

Oba motory mají uvedený výkon 285 koní. Vznětová verze pak zaujme vysokým točivým momentem 600 N.m. Server Coche Spias také nové SUV nenazývá jako CX-5, ale jako CX-50. Podle všeho by ale nemělo jít o samostatné auto, jako je tomu v případě CX-30, ale o přímou náhradu za CX-5.

TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Ve vzduchu momentálně visí spekulace, že toto nové SUV a chystaná nová generace Mazdy 6 budou mít totožnou platformu. Oba vozy by měly mít koncepci řadových motorů s pohonem zadních kol a možností čtyřkolky. Unikla i informace o osmistupňové automatické převodovce. Pokud se k tomu všemu přidá i věhlasný japonský design, který má Mazda v současnosti vybroušený k dokonalosti, mohou mít třeba BMW řady 3 a BMW X3 problém.

Galerie doplněna o současnou Mazdu CX-5.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků