Unikla fotografie interiéru Land Roveru Defender. Tohle bychom brali

Digitální přístrojový štít a Land Rover Defender. Že by tyto dva termíny spolu mohly někdy mít něco společného?

Land Rover Defender je ikonou mezi terénními vozy. Vyráběl se od roku 1983 a jeho robustnost se stala pověstnou. Je jedno, zdali chcete vyrazit do pouště, do džungle, nebo do sněhové bouře, Defender zvládne všechno.

Jeho výroba však v roce 2016 skončila a automobilka dlouho váhala, jestli se má do nové generace vůbec pouštět. Šéfdesigner Land Roveru Gerry McGovern se však již před dvěma lety nechal slyšet, že pracují na různých variantách návratu této legendy. Nakonec vše dobře dopadlo.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Při navrhování se prý snažili navázat emoční spojení s původním modelem a zároveň vyhovět modernímu spotřebiteli, který je zvyklý na technicky vyspělé SUV. Zatímco první fotografie maskovaného prototypu nám toho moc neprozradily, uniklý snímek, na který poukázal britský magazín Autocar, by mohl slova automobilky potvrdit.

Po posazení za volant klasického Defenderu jste se ocitli ve spíše spartánském prostředí. Bylo to přeci jen účelové auto do extrému. Tady to ale vypadá zcela jinak. Můžeme zde vidět velký infotainment, digitální přístrojový štít, multifunkční volant, nebo automatickou převodovku.

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Vše to navíc vypadá moderně a zároveň je cítit respekt ze staré ikony. Podle tohoto prvního snímku nás tak okamžitě napadá možná rivalita s luxusním Mercedesem třídy G. Oba vozy jsou v podstatě krabice, které jsou schopné v terénu, jsou robustní, mají status legendy a teď už by byly oba i luxusní.

A co na tohle všechno řekne Toyota Land Cruiser? Dozvíme se to již na konci tohoto roku. Do té doby nezbývá než čekat a doufat v další informace, které ze strany automobilky přicházejí velmi pomalu. Interiér poslední generace Defenderu si můžete porovnat nahoře do galerii.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 42 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků