Unikla fotografie interiéru Land Roveru Defender. Tohle bychom brali

Digitální přístrojový štít a Land Rover Defender. Že by tyto dva termíny spolu mohly někdy mít něco společného?

Land Rover Defender je ikonou mezi terénními vozy. Vyráběl se od roku 1983 a jeho robustnost se stala pověstnou. Je jedno, zdali chcete vyrazit do pouště, do džungle, nebo do sněhové bouře, Defender zvládne všechno.

Jeho výroba však v roce 2016 skončila a automobilka dlouho váhala, jestli se má do nové generace vůbec pouštět. Šéfdesigner Land Roveru Gerry McGovern se však již před dvěma lety nechal slyšet, že pracují na různých variantách návratu této legendy. Nakonec vše dobře dopadlo.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Při navrhování se prý snažili navázat emoční spojení s původním modelem a zároveň vyhovět modernímu spotřebiteli, který je zvyklý na technicky vyspělé SUV. Zatímco první fotografie maskovaného prototypu nám toho moc neprozradily, uniklý snímek, na který poukázal britský magazín Autocar, by mohl slova automobilky potvrdit.

Po posazení za volant klasického Defenderu jste se ocitli ve spíše spartánském prostředí. Bylo to přeci jen účelové auto do extrému. Tady to ale vypadá zcela jinak. Můžeme zde vidět velký infotainment, digitální přístrojový štít, multifunkční volant, nebo automatickou převodovku.

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Vše to navíc vypadá moderně a zároveň je cítit respekt ze staré ikony. Podle tohoto prvního snímku nás tak okamžitě napadá možná rivalita s luxusním Mercedesem třídy G. Oba vozy jsou v podstatě krabice, které jsou schopné v terénu, jsou robustní, mají status legendy a teď už by byly oba i luxusní.

A co na tohle všechno řekne Toyota Land Cruiser? Dozvíme se to již na konci tohoto roku. Do té doby nezbývá než čekat a doufat v další informace, které ze strany automobilky přicházejí velmi pomalu. Interiér poslední generace Defenderu si můžete porovnat nahoře do galerii.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků
S Audi SQ8 TDI na trati Tour de France: Jízda, kterou prostě nepochopíte

Audi SQ8 TDI (první svezení)

V rámci rozšiřování nabídky sportovních audi s písmenem S v názvu jsme se dočkali i modelu SQ8 TDI. Je to sice pět metrů dlouhé SUV, zatáčky ale zvládá jako kompaktní hatchback!

9.  7.  2019 | Svět motorů | 87 příspěvků
První jízda s novou Škodou Superb Scout: Dejte jí 2.0 TDI Evo a bude skvělá!

Škoda Superb Scout (první svezení)

První kilometry s novou Škodou Superb Scout jsme absolvovali v Rakousku. Vedle klikatých okresek nás trasa zavedla i na šotolinu a byl dostatek času k vyzkoušení nového prediktivního tempomatu. Jaký je prozatímní verdikt?

5.  7.  2019 | Jan Mička | 77 příspěvků