Unikla fotka nové Alfy Romeo GTV. Bude to Giulia kupé s výkonem supersportu

Loňské zveřejnění budoucích plánů Alfy Romeo vzbudilo oprávněný mediální poprask. Italská značka se postupně zvedá z popela a vedle SUV bude nabízet také ryze sportovní modely.

Aby Alfa Romeo v dnešní době přežila, potřebuje SUV. Jedno už má – perfektně jezdící Stelvio – ale to nestačí. V Ženevě o sobě dali Italové vědět studií Tonale, a jistě jsem nebyl sám, kdo si při pohledu na ni slintal na klopy od saka. Je jedno, jestli to nakonec bude předokolka (s největší pravděpodobností ano), zadokolka nebo čtyřkolka. Všechno je přijatelné. Za všech okolností to bude krásná Alfa a my chceme více takových.

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Nové Alfy Romeo skutečně dorazí, ale nebudou to pouze SUV a crossovery. Už dlouho se ví o přípravách kupé střední třídy, které si pro zjednodušení můžeme představit jako Giulii s jedním párem dveří a méně praktickým interiérem. S tímto vozem se vrátí do hry označení GTV. Kupé ještě nikdo oficiálně neviděl, a kdo jej viděl neoficiálně, ten o tom nemůže mluvit.

Plány Alfy Romeo: Giulia kupé se silným hybridním ústrojím nebo obří SUV

Plány Alfy Romeo: Giulia kupé se silným hybridním ústrojím nebo obří SUV

Moc brzo na to, aby unikla na internet jeho nová fotka? Nemyslím si, ostatně přesně tohle se právě stalo. Nízká silueta, masivní zadní sloupek, ohromná kola kopírující hranu blatníků, úzké zadní svítilny a lesk koncovky výfuku... Jen se sami podívejte do galerie. Vůz s koncepcí 2+2 má i minimalistické kliky dveří ve stylu Ferrari a já doufám, že kapota, kterou snímek nezobrazuje, bude nekonečně dlouhá!

Alfa Romeo připravuje kupé s technikou F1. Má mít až 641 koní!

Alfa Romeo připravuje kupé s technikou F1. Má mít až 641 koní!

Ne že by to bylo z pohledu pohonu potřeba. Pod kapotou se má totiž nacházet relativně „malý“ šestiválec o objemu 2,9 litru z Giulie QV, v níž však dává 375 kW (510 koní) a 600 N.m. Jenže v kupé mu má pomáhat elektromotor, který by výkon mohl dotlačit nad 600 koní. Představujete si teď zadní kola v jednom ohni? Tomu rozumím, i když se tady celou dobu bavíme o kupé s pohonem 4x4. Alfa Romeo slibuje rovnoměrné rozložení hmotnosti mezi nápravy a místo pro čtyři cestující. Tak uvidíme!

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků