Unikátní video ukazuje českou dopravu v roce 1996. Kolik napočítáte Škodovek?

Cestujte časem o 24 let nazpět a koukejte, jaké klenoty nám jezdily po silnicích.

Mohli byste říct, že dnes po silnicích jezdí především zástupy šedých bezcharakterních krabic. Přidejte špetku nostalgie, onu lásku ke všemu starému a docela se trefíte do myšlenky následujícího „dokumentu“. Video z YouTube kanálu classicczech totiž představuje zajímavý výlet do minulosti s ohledem na tehdejší vozový park v Česku.

Záběry pochází z roku 1996 a nejspíše z Tábora. Autor v popisku videa přímo uvádí záměr natočení tehdejší dopravy, která bude nepochybně za dalších minimálně 10 let vypadat zcela jinak, natož pak za nynějších 24 let. Podobné srovnání prý v minulosti udělal i jistý filmař v USA ve 20. letech minulého století.

Neznámé Škodovky a Tatry vytvořil autor legendární Buchanky. Jsou nádherné!

Neznámé Škodovky a Tatry vytvořil autor legendární Buchanky. Jsou nádherné!

Škodovky jsou všude, jak byste ostatně taky čekali, ulice už kromě „stodvacítek“ a „fáček“ zaplňují i pár let nové Felicie. Policejní Tatrovka je hezkým úlovkem, několik Trabantů nechybí, starý dobrý Žigul taky a zbytek mísí hezká směsice tehdejší německé či francouzské moderny.

Bystrým očím ale neuniknou i pořádné „špeky“ vystupující z davu. Dejte vědět, co jste ulovili…

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků