Unikátní Škoda Scala spider se jmenuje Slavia. Jediný kus na světě míří do finále

Unikátní Scala s otevřenou karoserií spideru bude svým jménem uctívat minulost zakladatelů automobilky.

Projekt dalšího tradičního konceptu od studentů odborného učiliště Škody Auto se pomalu blíží do finále. Po zveřejněných ilustracích Scaly v karosářské variantě spider nám teď automobilka odhaluje, že zajímavá studie dostane jméno Slavia. Bude tak připomínat 125. výročí od založení dnešní značky a odkáže na původní produkty tehdejšího podniku Laurin & Klement.

Jak se studuje u Škodovky? Studenti vzpomínají nejen na unikátní koncepty

Jak se studuje u Škodovky? Studenti vzpomínají nejen na unikátní koncepty

V roce 1895 začali oba zakladatelé Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi nejprve s opravami jízdních kol. Brzy na to ale začali navrhovat vlastní jízdní kola, která od roku 1896 prodávali právě pod značkou Slavia. Nový žákovský vůz má tedy do života vrátit jednu z legend historie firmy.

Historický název se podle Škody hodí k myšlence studentů vrátit se aspoň částečně do minulosti, kdy měly automobily klasicky otevřenou karoserii. Slavia tedy bude otevřenou, sportovněji zaměřenou variantou hatchbacku Scala. Očekávat lze rovněž zkrácení rozvoru modelu, jelikož na ilustracích se koncept ukazuje pouze s dvojicí dveří.

Škoda je v Česku patentovou jedničkou. Nová chytrá řešení ocení úplně všichni

Škoda je v Česku patentovou jedničkou. Nová chytrá řešení ocení úplně všichni

Škoda Slavia bude v pořadí již sedmý žákovský vůz automobilky. Tradice projektu sahá do roku 2014, od kdy studenti Středního odborného učiliště Škody v Mladé Boleslavi dostávají každoročně možnost vyvinout a vlastnoručně postavit zajímavý koncept. Minulý rok se představila Škoda Mountiaq (Kodiaq s karoserií pick-upu), na všechny dosavadní koncepty se nicméně můžete podívat v obsáhlé galerii.

S oznámením jména Slavia zveřejňuje Škoda i detailní snímek zádi vozu, kde se nejspíše objeví i červeně osvětlený název automobilky. Na kompletní odhalení konceptu ale nebudeme čekat dlouho, veřejnosti se Slavia ukáže za tři týdny.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra VýrobaŠkoda Scala na CNG Scala vs. Kamiq

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků