Unikátní Lister LFT-C. To je 666 koní a 328 km/h v autě bez střechy

Verzi kupé nyní doplnil i okázalý roadster. Svému bratrovi se střechou ostudu rozhodně nedělá.

Pamatujete si ještě jméno Lister? A teď nemyslím jednoho člena posádky vesmírné lodi jupiterské důlní společnosti ze seriálu Červený trpaslík, ale britskou automobilovou společnost, která se petrolheadům zaryla pod kůži s homologovaným speciálem Storm s motorem V12 pod kapotou.

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Dnes už žádné supersporty nedělají, ale rádi se pouštějí do extrémních úprav Jaguarů. Poslední výtvor stojí opravdu za to. Jmenuje se LFT-C a vychází z Jaguaru F-Type. Verze bez střechy doplnila již existující model LFT-666, která se představila dříve.

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Přeplňovaný osmiválec nabídne i zde ďábelských 666 koní. Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za tři sekundy. A něco. Maximální rychlost činí 328 km/h. Oproti kupé je tak nižší o 5 km/h. To kvůli stahovací střeše, ale kdo by taky chtěl s otevřeným autem jet 333 km/h, že?

Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Karbonové doplňky, nový výfukový systém a unikátní zelená barva se žlutými polepy. Přesně podle klasických britských závoďáků. Verze bez střechy přijde na 139.000 liber (4.170.000 Kč) a vznikne jich pouze 10. Kupéček pak plánují vyrobit 99.

Pokud již jeden F-Type vlastníte a toužíte po větším výkonu, můžete Listeru svěřit do rukou vlastní vůz a on vám jej za 9950 liber (300.000 Kč) na tuto bestii promění.

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků