Unikátní Lister LFT-C. To je 666 koní a 328 km/h v autě bez střechy

Verzi kupé nyní doplnil i okázalý roadster. Svému bratrovi se střechou ostudu rozhodně nedělá.

Pamatujete si ještě jméno Lister? A teď nemyslím jednoho člena posádky vesmírné lodi jupiterské důlní společnosti ze seriálu Červený trpaslík, ale britskou automobilovou společnost, která se petrolheadům zaryla pod kůži s homologovaným speciálem Storm s motorem V12 pod kapotou.

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Dnes už žádné supersporty nedělají, ale rádi se pouštějí do extrémních úprav Jaguarů. Poslední výtvor stojí opravdu za to. Jmenuje se LFT-C a vychází z Jaguaru F-Type. Verze bez střechy doplnila již existující model LFT-666, která se představila dříve.

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Přeplňovaný osmiválec nabídne i zde ďábelských 666 koní. Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za tři sekundy. A něco. Maximální rychlost činí 328 km/h. Oproti kupé je tak nižší o 5 km/h. To kvůli stahovací střeše, ale kdo by taky chtěl s otevřeným autem jet 333 km/h, že?

Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Karbonové doplňky, nový výfukový systém a unikátní zelená barva se žlutými polepy. Přesně podle klasických britských závoďáků. Verze bez střechy přijde na 139.000 liber (4.170.000 Kč) a vznikne jich pouze 10. Kupéček pak plánují vyrobit 99.

Pokud již jeden F-Type vlastníte a toužíte po větším výkonu, můžete Listeru svěřit do rukou vlastní vůz a on vám jej za 9950 liber (300.000 Kč) na tuto bestii promění.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

dnes | Miro Mihálik | 36 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků