Unikátní Lister LFT-C. To je 666 koní a 328 km/h v autě bez střechy

Verzi kupé nyní doplnil i okázalý roadster. Svému bratrovi se střechou ostudu rozhodně nedělá.

Pamatujete si ještě jméno Lister? A teď nemyslím jednoho člena posádky vesmírné lodi jupiterské důlní společnosti ze seriálu Červený trpaslík, ale britskou automobilovou společnost, která se petrolheadům zaryla pod kůži s homologovaným speciálem Storm s motorem V12 pod kapotou.

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Dnes už žádné supersporty nedělají, ale rádi se pouštějí do extrémních úprav Jaguarů. Poslední výtvor stojí opravdu za to. Jmenuje se LFT-C a vychází z Jaguaru F-Type. Verze bez střechy doplnila již existující model LFT-666, která se představila dříve.

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Přeplňovaný osmiválec nabídne i zde ďábelských 666 koní. Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za tři sekundy. A něco. Maximální rychlost činí 328 km/h. Oproti kupé je tak nižší o 5 km/h. To kvůli stahovací střeše, ale kdo by taky chtěl s otevřeným autem jet 333 km/h, že?

Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Jak správně sedět za volantem? Takhle se to dělá podle Jaguaru

Karbonové doplňky, nový výfukový systém a unikátní zelená barva se žlutými polepy. Přesně podle klasických britských závoďáků. Verze bez střechy přijde na 139.000 liber (4.170.000 Kč) a vznikne jich pouze 10. Kupéček pak plánují vyrobit 99.

Pokud již jeden F-Type vlastníte a toužíte po větším výkonu, můžete Listeru svěřit do rukou vlastní vůz a on vám jej za 9950 liber (300.000 Kč) na tuto bestii promění.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků