Mansory prodává svůj unikátní Chiron. Musíte na něj mít peníze i žaludek

Sice vypadá, jako by s ním někdo najel do regálu s karbonovými doplňky, ale proti gustu...

Mansory, německý úpravce automobilů, letos slaví dvacet let od založení. Mnichovská společnost je známá svými neuvěřitelnými kreacemi, které často hraničí s otázkou dobrého vkusu. Vezme totiž téměř dokonalé auto a snaží se mu vštípit ještě více luxusu.

Proto často sahá po materiálech, jako jsou porcelán, karbon nebo i mramor. Na stánku Mansory na letošním ženevském autosalonu bylo vidět i hodně upravené Bugatti Chiron. Otázkou ale zůstává, jestli to neni to nejhorší, co s tímhle autem firma mohla udělat.

Bugatti přemýšlí o další modelové řadě. Zvažuje elektrický pohon a netradiční karoserii

Bugatti přemýšlí o další modelové řadě. Zvažuje elektrický pohon a netradiční karoserii

Výsledek z našeho pohledu vypadá, jako by se na Bugatti vyřádila skupinka škodolibých robotů z béčkového sci-fi filmu. Tato karbonová roztlemenost se jmenuje Centuria a společnost si ji hrdě držela ve svých rukou. Až doteď, kdy se ji rozhodla prodat.

Mercedes G500 4x4² od Mansory je stvořen pro naprosté extroverty

Mercedes G500 4x4² od Mansory je stvořen pro naprosté extroverty

Nikomu ale samozřejmě nelze upřít hodiny a hodiny ruční práce, které tomuto vozu vetkly výjimečnost. Přední nárazník byl lehce přepracovaný a na karoserii najdete dodatečné doplňky z karbonu. Společností navrhnutá jsou i unikátní kola.

Interiér nabídne také spoustu karbonu a speciální volant. Část sbírky úpravce může být vaše za v přepočtu 162.000.000 korun. Jen pro srovnání, standardní Chiron koupíte za polovinu.