Mansory prodává svůj unikátní Chiron. Musíte na něj mít peníze i žaludek

Sice vypadá, jako by s ním někdo najel do regálu s karbonovými doplňky, ale proti gustu...

Mansory, německý úpravce automobilů, letos slaví dvacet let od založení. Mnichovská společnost je známá svými neuvěřitelnými kreacemi, které často hraničí s otázkou dobrého vkusu. Vezme totiž téměř dokonalé auto a snaží se mu vštípit ještě více luxusu.

Proto často sahá po materiálech, jako jsou porcelán, karbon nebo i mramor. Na stánku Mansory na letošním ženevském autosalonu bylo vidět i hodně upravené Bugatti Chiron. Otázkou ale zůstává, jestli to neni to nejhorší, co s tímhle autem firma mohla udělat.

Bugatti přemýšlí o další modelové řadě. Zvažuje elektrický pohon a netradiční karoserii

Bugatti přemýšlí o další modelové řadě. Zvažuje elektrický pohon a netradiční karoserii

Výsledek z našeho pohledu vypadá, jako by se na Bugatti vyřádila skupinka škodolibých robotů z béčkového sci-fi filmu. Tato karbonová roztlemenost se jmenuje Centuria a společnost si ji hrdě držela ve svých rukou. Až doteď, kdy se ji rozhodla prodat.

Mercedes G500 4x4² od Mansory je stvořen pro naprosté extroverty

Mercedes G500 4x4² od Mansory je stvořen pro naprosté extroverty

Nikomu ale samozřejmě nelze upřít hodiny a hodiny ruční práce, které tomuto vozu vetkly výjimečnost. Přední nárazník byl lehce přepracovaný a na karoserii najdete dodatečné doplňky z karbonu. Společností navrhnutá jsou i unikátní kola.

Interiér nabídne také spoustu karbonu a speciální volant. Část sbírky úpravce může být vaše za v přepočtu 162.000.000 korun. Jen pro srovnání, standardní Chiron koupíte za polovinu.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků