Unikátní BMW M3 Touring čekalo krutý konec. Policie ho nechala rozdrtit na šrotišti

Nejenže bylo auto zapsáno v registru jako diesel, postaveno bylo taky z kradených dílů.

Zatímco BMW pilně pracuje na vůbec prvním sériovém M3 Touring, na tuningové scéně se již v minulosti objevily neoficiální verze myšlenky ostrého kombíku řady 3. Povedenou přestavbou z posledních let bylo i jisté „M3 Touring“ z Británie. Projekt tohoto zeleného kombíku však nedopadl vůbec dobře.

Nové BMW M4 v losím testu zrovna nezazářilo. Řidič měl plné ruce práce

Nové BMW M4 v losím testu zrovna nezazářilo. Řidič měl plné ruce práce

Policie z hrabství West Midlands nyní zveřejnila video, na kterém je neoficiální M3 Touring zničeno na šrotišti. Na první pohled kvalitní přestavba totiž skrývala řadu tajemství. Po prověření policisté zjistili, že se auto v registru tvářilo jako dvoulitrový diesel, zatímco pod kapotou byl známý třílitrový šestiválec z předchozí generace M3.

Další vyšetřování zpečetilo osud nepravého M3 Touring doslova. Nyní již zabavené vozidlo prověřili policejní experti na kradená vozidla, kteří zjistili, že motor a další části pohonného ústrojí pochází minimálně ze dvou kradených BMW M3 z oblasti West Midlands. Zbytek vozu byl mimochodem postaven z dalších dvou BMW řady 3 Touring.

Alpina XD3 a XD4 přijíždí do Česka. Za 2,1 milionu nabízí 394 koní a 800 N.m

Alpina XD3 a XD4 přijíždí do Česka. Za 2,1 milionu nabízí 394 koní a 800 N.m

Není pochyb, že takto krutý konec projektu, který údajně na srazech sbíral ocenění, má dle policie fungovat jako exemplární příklad. Ostatně na konci videa nechybí rada, aby si lidé kupující auto řádně prověřili, nakupovali od ověřených prodejců a nedali pouze na nízkou cenovku, která může často znamenat, že s autem není něco v pořádku nebo bylo předmětem krádeže.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků