Umělecká BMW si teď prohlédnete i v rozšířené realitě. Stačí k tomu smartphone

Slavná pomalovaná BMW míří i do digitálního světa.

Umělecká BMW jsou v historii německé automobilky již známým pojmem. Takzvaná Art Cars v podstatě lemují historii značky od 70. let minulého století, když se světu poprvé ukázalo BMW 3.0 CSL v barvách výtvarníka Alexandera Caldera. A BMW nyní tuto uměleckou formu převádí i do digitálního světa.

Červený čumák a černý lak. BMW X5 a X6 přijíždí v limitované edici Black Vermilion

Červený čumák a černý lak. BMW X5 a X6 přijíždí v limitované edici Black Vermilion

Na oslavu 50 let své kulturní angažovanosti tak spojilo BMW síly s Acute Art, společností na poli virtuální reality, aby provedlo jedinečnou výstavu. Sbírka BMW Art Cars je vystavena v rozšířené realitě, kdy lze tyto digitální sochy známých vozů vidět na celém světě vlastně odkudkoliv.

Digitalizace uměleckých BMW je spuštěna už nyní (od 21. července). Vozy si lze prohlížet prostřednictvím aplikace Acute Art, která je k dispozici zdarma v App Store a Google Play. Namířením telefonu k podlaze uživatel umístí vůz do prostoru a tažením prstu po obrazovce ho může otáčet a měnit jeho měřítko.

Jak se vám líbí nejlevnější BMW iX? SUV do zásuvky umí šokovat nejen vzhledem

Jak se vám líbí nejlevnější BMW iX? SUV do zásuvky umí šokovat nejen vzhledem

Je nutné dodat, že aplikace využívá nejmodernější technologii, která nejlépe funguje na výkonných telefonech s nejnovějším softwarem. Podporovaná zařízení jsou iPhone X nebo vyšší a Samsung Galaxy S8 nebo ekvivalentní. Aplikace vyžaduje telefon s minimálně 4 GB paměti a operační systém Apple iOS 11 nebo Android 8.0 Oreo (API 24).

Ze začátku bude v aplikaci k zobrazení sedm z celkem devatenácti existujících Art Cars. Každé dva týdny budou nicméně integrovány další vozy se série. Nakonec tak bude k vidění kompletní řada uměleckých vozů z historie BMW.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků