Umělec kreslí portréty legendárních vozů na stránky novin. Výsledek nemá obdoby

Taky jste si kdysi čmárali autíčka na kapesníky, do sešitů, novin či na jakýkoli kousek volného papíru? Nejste sami. Nicméně pouze když máte talent a ve svém „kreslení jen tak“ vytrváte, to může dopadnout takhle.

Říká se, že hezkou ženu můžete klidně navléct i do potrhaného jutového pytle a pořád bude vypadat skvěle. Stejně tak máme dojem, že je vlastně úplně jedno, na co konkrétně, respektive s čím bude talentovaný člověk malovat nebo kreslit, když to skutečně umí. Výsledek bude pořád umění, které vás posadí na zadek.

Nakreslete si nové Porsche 911. Procesem kresby vás provede otec jeho designu

Nakreslete si nové Porsche 911. Procesem kresby vás provede otec jeho designu

Jestli s vámi udělají něco podobného obrázky Adama Ambra z amerického Michiganu, to netušíme. Ta krása je pořád v oku toho, co se dívá, a ne každý bude mít na práci podobného typu stejný názor. Dovolíme si ale v tomto případě malou výjimku z nestrannosti a rovnou říkáme, že tohle je prostě nádhera.

Jak Adam říká na své stránce, vyrostl v třípokojovém domku, který měl garáž pro pět aut. A to už je genius loci svého druhu, který se na vás může nějakým způsobem podepsat. Stalo se. Adama auta jednoduše přitahovala a stejně tak i vše s nimi spojené. Třeba reklamní stránky v novinách, které se pro něj staly prvním plátnem.

Evoluční design v praxi: Volkswagen ukazuje vývoj přední masky Golfu od roku 1974

Evoluční design v praxi: Volkswagen ukazuje vývoj přední masky Golfu od roku 1974

Dnes pracuje na plný úvazek jako architekt, kreslit ale nepřestal. S pomocí pera a fixek dál tvoří na úžasné obrázky ikonických, legendárních či jinak zajímavých starších automobilů. A místo plátna nebo čistého listu papíru pořád používá… stránky novin a časopisů.

Jeho dílo zaujalo natolik, že v rámci uměleckých kruhů vyhrál spoustu cen, především je ale o jeho atypické obrazy značný zájem. A tak je začal nabízet. Jestli si tuto pozornost Adam Ambro zaslouží, posuďte sami. Nám ale přišla jeho práce příliš zajímavá a originální na to, abychom ji mohli ignorovat.

Pagani nechal nahlédnout do své garáže. Ukázal sbírku modelů i milovaný Jaguar

Pagani nechal nahlédnout do své garáže. Ukázal sbírku modelů i milovaný Jaguar

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 78 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků