Umělé slunce o 4000 W: Takto Nissan testuje odolnost laků proti UV záření

Nissan nám dává nahlédnout do svého vývojového střediska, kde mimo jiné testuje i odolnost laků vůči slunečnímu záření.

Vývoj automobilu je samozřejmě proces zahlcený nespočtem různých testů a zkoušek, které mají zjistit, jestli bude finální produkt odolný tvrdému používání a rovněž drsným okolním podmínkám. Nissan nám teď ukazuje, že i samotný lak karoserie musí před zavedením do produkce podstoupit jednu těžkou zkoušku.

UV záření slunečních paprsků není k životnosti laku zrovna přívětivé, a proto Nissan k ověření kvality svých laků a také dalších materiálů (např. interiérových plastů) používá zařízení, jež laicky nazývá „sun in a box“, tedy jednoduše „slunce v krabici“.

Nissan potvrzuje produkci GT-R50 od Italdesignu. Cenovka bude tučná

Nissan potvrzuje produkci GT-R50 od Italdesignu. Cenovka bude tučná

Přesněji jde o mašinku označenou jako XWO (Xenon Weather-Ometer), kterou automobilka dokáže simulovat právě nehostinné podmínky nepřetržitého záření slunce. Uvnitř tak naleznete jednu 4000W xenonovou výbojku, která osvěcuje takřka stovku různých vzorků. S tímto výkonem prý může Nissan kontrolovat výsledky působení slunečního záření mnohem rychleji, než kdyby práci nechal postaru na přírodě.

„Společně s testy v provozu nám toto zařízení umožňuje vytvářet opravdu kruté podmínky. Jde o jeden z extra kroků, díky kterým se ujišťujeme, že úroveň kvality Nissanu je na prvním místě,“ uvedl Doug Prytula, technik testovacího oddělení karoserií a šasi pro severoamerické zastoupení Nissanu.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky