Ultima bude přívětivější k přírodě

Britský výrobce jednoho z nejrychlejších okruhových vozů Ultima připravil pro své zákazníky řadu novinek. Mimo to, že i nadále bude nabízet své vozy jako stavebnici, za kterou zaplatíte proti obdobně rychlým vozům od tradičních značek opravdu jen zlomek, přinese i navýšení výkonu vrcholné verze a nové motory budou navíc přívětivější k přírodě.

Tip: Představení Ultimy GTR naleznete zde.

I nadále bude Ultima nabízet základní verzi svého modelu s výkonem 505 koní. Motor, který má původ u Chevroletu, ovšem dostane další výkonnostní verze. Díky vlastnímu výfukovému systému nabídne Ultima i výkon 565 koní. Po výměně vaček, kliky, posílení ojnic a pístů pak i verzi o výkonu 650 koní. Vrcholem je pak dosavadní verze GTR 720 o výkonu 720 koní, které jsou dosaženy atmosférickým plněním. Komu to ovšem nebude stačit, nabídne Ultima i přeplňovanou verzi o výkonu 800 koní.

Až doposud vše vcelku při starém, ale zajímavou informací je, že všechny verze budou nově plnit emisní normu Euro IV a budou připraveny i na plnění následné emisní normy. Díky tomu bude moci být vůz prodáván bez nutných výjimek na téměř všech trzích.

Je jistě potěšující, že výrobce, který dokáže nabídnout vozy zprostředkovávající nevídané zážitky bez kompromisů, rozšíří svou působnost i na další trhy a nezmizí ani z těch současných.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků