Ultima bude přívětivější k přírodě

Britský výrobce jednoho z nejrychlejších okruhových vozů Ultima připravil pro své zákazníky řadu novinek. Mimo to, že i nadále bude nabízet své vozy jako stavebnici, za kterou zaplatíte proti obdobně rychlým vozům od tradičních značek opravdu jen zlomek, přinese i navýšení výkonu vrcholné verze a nové motory budou navíc přívětivější k přírodě.

Tip: Představení Ultimy GTR naleznete zde.

I nadále bude Ultima nabízet základní verzi svého modelu s výkonem 505 koní. Motor, který má původ u Chevroletu, ovšem dostane další výkonnostní verze. Díky vlastnímu výfukovému systému nabídne Ultima i výkon 565 koní. Po výměně vaček, kliky, posílení ojnic a pístů pak i verzi o výkonu 650 koní. Vrcholem je pak dosavadní verze GTR 720 o výkonu 720 koní, které jsou dosaženy atmosférickým plněním. Komu to ovšem nebude stačit, nabídne Ultima i přeplňovanou verzi o výkonu 800 koní.

Až doposud vše vcelku při starém, ale zajímavou informací je, že všechny verze budou nově plnit emisní normu Euro IV a budou připraveny i na plnění následné emisní normy. Díky tomu bude moci být vůz prodáván bez nutných výjimek na téměř všech trzích.

Je jistě potěšující, že výrobce, který dokáže nabídnout vozy zprostředkovávající nevídané zážitky bez kompromisů, rozšíří svou působnost i na další trhy a nezmizí ani z těch současných.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků