Ultima bude přívětivější k přírodě

Britský výrobce jednoho z nejrychlejších okruhových vozů Ultima připravil pro své zákazníky řadu novinek. Mimo to, že i nadále bude nabízet své vozy jako stavebnici, za kterou zaplatíte proti obdobně rychlým vozům od tradičních značek opravdu jen zlomek, přinese i navýšení výkonu vrcholné verze a nové motory budou navíc přívětivější k přírodě.

Tip: Představení Ultimy GTR naleznete zde.

I nadále bude Ultima nabízet základní verzi svého modelu s výkonem 505 koní. Motor, který má původ u Chevroletu, ovšem dostane další výkonnostní verze. Díky vlastnímu výfukovému systému nabídne Ultima i výkon 565 koní. Po výměně vaček, kliky, posílení ojnic a pístů pak i verzi o výkonu 650 koní. Vrcholem je pak dosavadní verze GTR 720 o výkonu 720 koní, které jsou dosaženy atmosférickým plněním. Komu to ovšem nebude stačit, nabídne Ultima i přeplňovanou verzi o výkonu 800 koní.

Až doposud vše vcelku při starém, ale zajímavou informací je, že všechny verze budou nově plnit emisní normu Euro IV a budou připraveny i na plnění následné emisní normy. Díky tomu bude moci být vůz prodáván bez nutných výjimek na téměř všech trzích.

Je jistě potěšující, že výrobce, který dokáže nabídnout vozy zprostředkovávající nevídané zážitky bez kompromisů, rozšíří svou působnost i na další trhy a nezmizí ani z těch současných.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků