Ukrajinci dělají z ojetých Mercedesů a BMW sovětské retro. Výsledky nestojí málo

Automobilový svět replik a přestaveb je často velice bizarní. Podobně byste totiž mohli nazvat i výtvory jisté dílny z Ukrajiny.

Máte slabost pro staré sovětské limuzíny a na moderních BMW či Mercedesech vám chybí ten typický old-school styling vozů připomínajících Matičku Rus? Pokud žijete v Rusku nebo na Ukrajině, možná takovou slabost máte, což dokazuje hned několik výtvorů ukrajinské dílny Spec Auto Tuning.

Nejrychlejší auto SSSR bylo jen ukázkou pokrytectví a chabé sovětské techniky

Nejrychlejší auto SSSR bylo jen ukázkou pokrytectví a chabé sovětské techniky

Dílna tedy vezme dostupnou, většinou německou techniku a na jejím základě staví retro vozidla, odkazující na klasické modely GAZu a další legendy SSSR. Výsledné přestavby mají tedy přinejmenším dosti osobitý charakter, který zřejmě zaujme právě jen v této části světa.

Ať už se jedná o starší BMW řady 7 E32, kabriolet BMW řady 6 nebo kupé Mercedes CL W215, ukrajinská dílna si poradí s přestavbou na základě jakékoliv široce dostupné techniky. Stará limuzína připomínající 70. let starý GAZ-12 ZIM (v galerii) vychází právě z platformy a vnitřností sedmičkového BMW.

Škoda Rapid pořád žije. Ta nejnovější dostala motor 1.5 MPI a imitaci karbonu

Škoda Rapid pořád žije. Ta nejnovější dostala motor 1.5 MPI a imitaci karbonu

U německé techniky, která se v bazarech propadá na ceně, však dílna nezastavuje. Některá vozidla tak staví dokonce z kombinace více automobilů. Dárci orgánů už byla například Mazda RX-8 a třeba sedačky dostala jedna „replika“ z Nissanu 350Z.

Bílé kupé na základě Mercedesu CL (v galerii) je v tuto chvíli na prodej, a to za v přepočtu asi 975.000 Kč. Bizarní. Už jsme to zmiňovali?

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 73 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků