Ukrajinci dělají z ojetých Mercedesů a BMW sovětské retro. Výsledky nestojí málo

Automobilový svět replik a přestaveb je často velice bizarní. Podobně byste totiž mohli nazvat i výtvory jisté dílny z Ukrajiny.

Máte slabost pro staré sovětské limuzíny a na moderních BMW či Mercedesech vám chybí ten typický old-school styling vozů připomínajících Matičku Rus? Pokud žijete v Rusku nebo na Ukrajině, možná takovou slabost máte, což dokazuje hned několik výtvorů ukrajinské dílny Spec Auto Tuning.

Nejrychlejší auto SSSR bylo jen ukázkou pokrytectví a chabé sovětské techniky

Nejrychlejší auto SSSR bylo jen ukázkou pokrytectví a chabé sovětské techniky

Dílna tedy vezme dostupnou, většinou německou techniku a na jejím základě staví retro vozidla, odkazující na klasické modely GAZu a další legendy SSSR. Výsledné přestavby mají tedy přinejmenším dosti osobitý charakter, který zřejmě zaujme právě jen v této části světa.

Ať už se jedná o starší BMW řady 7 E32, kabriolet BMW řady 6 nebo kupé Mercedes CL W215, ukrajinská dílna si poradí s přestavbou na základě jakékoliv široce dostupné techniky. Stará limuzína připomínající 70. let starý GAZ-12 ZIM (v galerii) vychází právě z platformy a vnitřností sedmičkového BMW.

Škoda Rapid pořád žije. Ta nejnovější dostala motor 1.5 MPI a imitaci karbonu

Škoda Rapid pořád žije. Ta nejnovější dostala motor 1.5 MPI a imitaci karbonu

U německé techniky, která se v bazarech propadá na ceně, však dílna nezastavuje. Některá vozidla tak staví dokonce z kombinace více automobilů. Dárci orgánů už byla například Mazda RX-8 a třeba sedačky dostala jedna „replika“ z Nissanu 350Z.

Bílé kupé na základě Mercedesu CL (v galerii) je v tuto chvíli na prodej, a to za v přepočtu asi 975.000 Kč. Bizarní. Už jsme to zmiňovali?

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 81 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků