Ukončí M. Schumacher letos kariéru pilota formule 1?

Kdo nahradí Schumacherovo místo u Ferrari? Rudý koník z Maranella prý pošilhává po Räikkönenovi. - BAR chce překonat hranici 400 km/h na solné pláni v Utahu. - Ferrari už testuje osmiválec na příští rok. - Valentino Rossi stále koketuje s formulí 1.
Ukončí M. Schumacher letos kariéru pilota formule 1?

Ukončí Michael Schumacher na konci letošní sezóny kariéru pilota formule 1? Tato otázka je nyní velmi aktuální, protože díky spekulacím začínají velké obchodní šachy, kdo bude za koho jezdit v další sezóně. Dle neověřených zdrojů jsou v médiích informace, že pokud Michael Schumacher pokoří Sennův rekord v počtu Pole Position ještě letos (M. Schumacher jich má 64, Senna 65), pak už v historických nebude žádný důležitý rekord, kde by německý pilot nebyl na prvním místě, a současný fenomén by odešel "do penze".

Další otázkou, která se váže na předchozí spekulace, je: kdo nahradí Schumacherovo místo u Ferrari? Rudý koník z Maranella prý pošilhává po Räikkönenovi, protože Finovi letos vyprší smlouva s McLarenem. Kimi je u McLarenu nespokojen se spolehlivostí vozu, kvůli čemu letos přišel o řadu jasných vítězství, na druhou stranu sám vidí, že McLareny jsou na tom letos lépe než Ferrari. Ideální kandidát je také Alonso, ten má ale smlouvu s Renaultem ještě na příští rok.

***

V americkém státě Utah se v říjnu na solné pláni na dně vyschlého jezera Bonneville objeví monopost formule 1 u tradičního setkání nadšenců v překonávání rychlostních rekordů. Tým BAR tam na přání sponzora, firmy Lucky Strike, přiveze svůj letošní model, BAR Honda 007, a cílem je překonání rychlosti 400 km/h. Vůz bude mít odstraněny veškeré aerodynamické doplňky zajišťující větší přilnavost v zatáčkách, na zádi bude mít brzdicí padák, ale jinak bude splňovat všechny závodní normy Mezinárodní automobilové federace. O výsledku celé této akce vás budeme samozřejmě informovat.

***

Ferrari zahájilo testování nové osmiválcové pohonné jednotky pro příští sezónu na svém okruhu ve Fioranu. Testovaný vůz řídil zkušený pilot Marc Gené a inženýři si pochvalovali, že motor bez problémů odkroužil 17 kol bez jediné závady. Agregát se testoval s měsíčním předstihem oproti původnímu plánu, což Ferrari kvitovalo jako výborný krok vývojového centra.

***

Úřadující mistr světa MotoGP, Ital Valentino Rossi, stále koketuje s formulí 1. Dle regulí má nyní nárok na tzv. superlicenci, protože během testování v minulém týdnu s modelem F2004 najezdil 375 km po okruhu ve Fioranu. Řada médií hned začala spekulovat, že by se mohl stát třetím jezdcem stáje, Rossi všechny domněnky utnul tím, že o rok prodloužil smlouvu s Yamahou a v sezóně 2006 bude stále soutěžit na jednostopých strojích.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků