Ujedete chorvatským policistům? Těžko

Někde na internetu jsem četl, že Policie České republiky plánuje nákup několika desítek univerzálních polokapotovaných motocyklu Honda CBF 1000. V Chorvatsku zašli ještě o notný kus dále a vyzbrojili tamní strážce zákona upravenými supersportovními motorkami Honda CBR1000RR Fireblade.

Policejní "Ohnivé ostří" má kromě směrových světel i modrobílé výstražné světlomety a nad SPZ je panel, na kterém můžete vidět nápis: stop policija. Místo tankvaku má strážník k dispozici multifunkční přístroj na měření rychlosti u nezbedných řidičů. A pokud byste z tepla dostali úpal a chtěli utet, pak vězte, že Fireblade s průměrně schopným řidičem zvládne sprint z 0 km/h na 200 km/h pod 10 s a nejvyšší rychlost je větší než 280 km/h. Takže pokud nemáte třeba Bugatti Veyron...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednostopé vozidlo chorvatských policistů: Honda CBR1000RR Fireblade

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků