Ujedete chorvatským policistům? Těžko

Někde na internetu jsem četl, že Policie České republiky plánuje nákup několika desítek univerzálních polokapotovaných motocyklu Honda CBF 1000. V Chorvatsku zašli ještě o notný kus dále a vyzbrojili tamní strážce zákona upravenými supersportovními motorkami Honda CBR1000RR Fireblade.

Policejní "Ohnivé ostří" má kromě směrových světel i modrobílé výstražné světlomety a nad SPZ je panel, na kterém můžete vidět nápis: stop policija. Místo tankvaku má strážník k dispozici multifunkční přístroj na měření rychlosti u nezbedných řidičů. A pokud byste z tepla dostali úpal a chtěli utet, pak vězte, že Fireblade s průměrně schopným řidičem zvládne sprint z 0 km/h na 200 km/h pod 10 s a nejvyšší rychlost je větší než 280 km/h. Takže pokud nemáte třeba Bugatti Veyron...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednostopé vozidlo chorvatských policistů: Honda CBR1000RR Fireblade

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků