Uhněte z cesty Brabusu Rocket 900. Toto násilí na kolech má 900 koní a 1050 N.m

Extrémně výkonná a extrémně drahá kreace od německého úpravce je připravená pouze pro deset šťastlivců.

Fanoušci automobilky Mercedes-Benz aktuálně vyhlížejí oficiální premiéru ostrého modelu AMG GT 73, který slibuje výkon 800 koní za použití hybridní technologie. Ještě před oficiálním uvedením se však ke slovu hlásí dvorní úpravce Brabus, který ze čtyřdveřového kupé vytvořil opravdovou bestii.

Stačí se jen podívat na extrémně agresivní zevnějšek a hned vám musí být jasné, že tohle nebude hračka pro každého. Vůz se jmenuje Rocket 900 a vychází ze standardního modelu Mercedes-AMG GT 63 S. Objem motoru byl zvětšený ze 4,0 na 4,5 litru. Dostal dvě nová turbodmychadla a dodatečné chlazení.

Mercedes-Benz EQC 4×4² je elektromobil do těžkého terénu. Má 408 koní a bytelný podvozek

Mercedes-Benz EQC 4×4² je elektromobil do těžkého terénu. Má 408 koní a bytelný podvozek

Výsledkem je výkon 662 kW (900 koní). Výchozí točivý moment pak činí 1250 N.m, pro lepší výdrž byl však o 200 N.m stáhnutý. S nově získanou silou dokáže Brabus Rocket 900 jet až 330 km/h. Mnohem impozantnější jsou ale čísla akcelerace. Z 0 na 100 km/h to zvládne za 2,8 sekundy, dvoustovku protne za 9,7 sekundy a třístovku za 23,9 sekund.

Karoserie vozu dostala karbonové doplňky a následně prošla aerodynamickým tunelem. Vpředu jsou 21palcová a vzadu 22palcová kola. Břicho vozu je o 25 mm níže a podvozek je vzduchový. Můžete si ho nastavit na komfortní či sportovní jízdu. Je však jasné, jaké nastavení bude v tomto voze více preferované.

Mercedes dá sbohem manuální převodovce. Odchod čeká i řada spalovacích motorů

Mercedes dá sbohem manuální převodovce. Odchod čeká i řada spalovacích motorů

Vznikne pouze deset kusů této šílenosti. Pro každého zákazníka pak bude připravena hromada individualizace. Od toho se bude samozřejmě odvíjet i cena, která nikdy nebude stejná. Šedý exemplář na fotografiích například vyjde v přepočtu na necelých 12 milionů korun.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků