Účastníci silničního závodu Redline spáchali desítky přestupků

Účastníci víkendového závodů v běžném provozu Redline spáchali přes sedmdesát přestupků. Přesněji řečeno, dopravní policisté zjistili 76 přestupků, za které uložili 70 pokut a jednomu účastníkovi odebrali řidičský průkaz za dopravní nehodu. Zbylých šest přestupků bude řešeno správním řízením, za které hříšníkům hrozí tisícové pokuty a odebrání řidičáků. Je zajímavé, že při podobné, ovšem daleko větší a policii sledovanější akci Gumball dokázali účastníci své chování schovat (nebo opravdu mírnit) a pokuty byly udělovány jen výjimečně.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků