U Tesly nakupuje konkurence. Společný podnik Daimleru a BMW objednal hned 60 vozů

I velká jména automobilového průmyslu nemohou přehlédnout fakt, že elektromobily od Tesly disponují určitými kvalitami. Například, pokud je chcete využívat jako taxíky.

Vlastně se jedná o docela úsměvnou zprávu. Společnost Free Now, která v Evropě provozuje službu alternativní taxislužby skrze mobilní aplikaci, nedávno provedla objednávku u Tesly na celkem 60 nových elektromobilů. To by nebyla kdovíjak zajímavá zpráva, kdyby Free Now nebylo společným projektem konkurenčních automobilek Daimleru (Mercedes-Benz) a BMW.

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Ke všemu chce Free Now nákupem vozů Tesla rozšířit svůj vozový park v Německu, na domácí půdě obou vlastníku společnosti. Daimler zakoupil firmu v roce 2014 a minulý rok do projektu překvapivě přizval i konkurenční BMW, se kterým do mobilní přepravní služby investovali bezmála miliardu euro.

V plánu společnosti je zaměřit se především na elektromobilitu všeho druhu, a to nejen na službu elektrických taxíků, ale také na službu sdílení e-skůtrů či motocyklů a rovněž automobilů. Vše samozřejmě dostupně skrze jednu mobilní aplikaci.

Další detaily o BMW i4: Elektrické Gran Coupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

Další detaily o BMW i4: Elektrické Gran Coupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

Lze říct, že kalifornská Tesla má na poli elektromobilů stále velký náskok, takže nákup již osvědčené a bezpochyby populární techniky není překvapením. Mercedes-Benz a BMW totiž teprve začínají portfolia svých modelů plnit čistě elektrickými a konkurenceschopnými vozy. Magazín Electrek jednoduše dodává, že ani jedna značka prostě zatím nemá elektromobil vhodný pro využití taxislužbou.

Free Now neupřesnilo, který model Tesly byl objednán, nové vozidla nicméně rozšíří počet taxíků v Hamburku. Minulý rok se počet uživatelů Free Now v Německu zvýšil o 20 % ve srovnání s předchozím rokem a počet řidičů poskytujících tuto službu osobní přepravy narostl o 27 % na celkem 28.000.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků