U Tesly nakupuje konkurence. Společný podnik Daimleru a BMW objednal hned 60 vozů

I velká jména automobilového průmyslu nemohou přehlédnout fakt, že elektromobily od Tesly disponují určitými kvalitami. Například, pokud je chcete využívat jako taxíky.

Vlastně se jedná o docela úsměvnou zprávu. Společnost Free Now, která v Evropě provozuje službu alternativní taxislužby skrze mobilní aplikaci, nedávno provedla objednávku u Tesly na celkem 60 nových elektromobilů. To by nebyla kdovíjak zajímavá zpráva, kdyby Free Now nebylo společným projektem konkurenčních automobilek Daimleru (Mercedes-Benz) a BMW.

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Ke všemu chce Free Now nákupem vozů Tesla rozšířit svůj vozový park v Německu, na domácí půdě obou vlastníku společnosti. Daimler zakoupil firmu v roce 2014 a minulý rok do projektu překvapivě přizval i konkurenční BMW, se kterým do mobilní přepravní služby investovali bezmála miliardu euro.

V plánu společnosti je zaměřit se především na elektromobilitu všeho druhu, a to nejen na službu elektrických taxíků, ale také na službu sdílení e-skůtrů či motocyklů a rovněž automobilů. Vše samozřejmě dostupně skrze jednu mobilní aplikaci.

Další detaily o BMW i4: Elektrické Gran Coupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

Další detaily o BMW i4: Elektrické Gran Coupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

Lze říct, že kalifornská Tesla má na poli elektromobilů stále velký náskok, takže nákup již osvědčené a bezpochyby populární techniky není překvapením. Mercedes-Benz a BMW totiž teprve začínají portfolia svých modelů plnit čistě elektrickými a konkurenceschopnými vozy. Magazín Electrek jednoduše dodává, že ani jedna značka prostě zatím nemá elektromobil vhodný pro využití taxislužbou.

Free Now neupřesnilo, který model Tesly byl objednán, nové vozidla nicméně rozšíří počet taxíků v Hamburku. Minulý rok se počet uživatelů Free Now v Německu zvýšil o 20 % ve srovnání s předchozím rokem a počet řidičů poskytujících tuto službu osobní přepravy narostl o 27 % na celkem 28.000.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků