U sousedů: Kuchar vítězí poprvé ve své kariéře

Kulig vede a je na cestě k titulu mistra Polska v rallye. První celkové vítězství ve své kariéře mohl v cíli 21. ročníku Krkonošské rallye oslavovat nadějný polský pilot Tomasz Kuchar, jezdící s vozem Toyota Corolla WRC.
U sousedů: Kuchar vítězí poprvé ve své kariéře

První místo na sedmé soutěži polského národního šampionátu si zajistil po téměř bezchybném výkonu, když vedl od první erzety až do cíle. Na druhém místě skončil jeden ze tří hlavních kandidátů na titul absolutního mistra Polska, Holowczyc na voze Peugeot 206 WRC. Třetí absolutně dojel další velký favorit soutěže i šampionátu Kulig s ex-továrním vozem Ford Focus WRC. Kuzaj havaroval na čtvrtém kilometru první rychlostní zkoušky, Sztukovi v termínu nedorazil Seat Cordoba WRC a nenastoupil.

Kuchar: „Samozřejmě, že jsem šťastný. První vítězství v národním šampionátu je jen jedno. Corolla fungovala naprosto spolehlivě a celý tým odvedl výbornou práci. Od začátku jsem si věřil, vše mi vycházelo a hlavně jsem neudělal žádnou chybu. To nakonec rozhodovalo. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem v týmu i všem sponzorům a lidem, kteří mě od samého začátku podporovali.“

Holowczyc: „Na soutěž jsem odjížděl s jasným cílem zvítězit. Ve hře je titul mistra Polska a já potřebuji bodovat co nejvíce. Myslím, že kdyby nebylo defektu, vše mohlo být jinak. Na druhé straně, Kuchar jel opravdu skvěle a vítězství si plně zaslouží. Já jsem ke konci rallye již zvolnil, protože časová ztráta byla již příliš velká. Za tři týdny pojedu jako o život, čtvrtý titul mistra Polska je totiž stále na dosah.“

Kulig: „Konečně jsem zase v kokpitu svého Focusu WRC. Škoda defektu a drobných chyb. Vím, že jsem mohl vyhrát. I přes třetí místo jsem stále první v celkové klasifikaci, a to je pro mě nejdůležitější. Letošní šampionát je naprosto vyrovnaný. V boji o titul se bude bojovat ve Varšavě, a tak jakékoliv zaváhání může znamenat konec všech šancí.“

O titulu polského národního šampióna v automobilových soutěžích v sezóně 2001 se rozhodne až v osmém podniku seriálu na Rajdu Warszawskim 19. – 21. října. Kulig, Kuzaj a Holowczyc přijedou v plné zbroji. Vyhraje Ford, Toyota nebo Peugeot?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků