Týden na zpátečku: Válka superaut do terénu, nejdražší Rolls-Royce a pancéřovaný Dartz

Teď asi všichni motorističtí nadšenci žijí Rallye Monte Carlo, ale jen o rychlostních zkouškách tento týden nebyl.

Na špionážních záběrech se ukázalo Lamborghini Huracán se zvýšeným podvozkem, jako kdyby bylo připravené zaútočit na rallye speciály. Jedná se zřejmě o produkční formu tři roky starého konceptu Sterrato, který se na první pohled zdál šílený. Jak je ale vidět, nic není nemožné a italská značka auto už testuje na sněhu.

K tomu se hodí dodat, že něco podobného rozjíždí i Porsche. Jeho 911 Safari také najíždí testovací kilometry a je tak jen otázkou času, kdy se tito dva velikáni potkají proti sobě na dráze. Kdo pak asi bude další? My tipujeme Aston Martin nebo Bentley, tyhle britské značky se rallye nebojí.

Rolls-Royce oznámil svou dosud nejdražší stavbu. Půjde o druhý Boat Tail, ale jeho podobu nám zatím designové oddělení nevyzradilo. No a nakonec se podíváme do světa lidí, kteří potřebují pancéřované auto. Dartz představil další zajímavost se základy v luxusním Mercedesu-Maybach GLS.

Týden na zpátečku

Týden na zpátečku je pořad redakce Autorevue.cz, v němž redaktoři odlehčenou formou hovoří o tématech, na která se na webu vykašlali. První díl vyšel v neděli 18. dubna 2021.

Moderátoři: Vladimír Kadera a Jan Mička

Váš názor Další článek: Prodloužený Land Rover Defender 130 na patentových snímcích: Bude mít přes 5 metrů a rozumné motory

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,