Týden na zpátečku: Tři obří SUV, nálož novinek od Porsche a prémiová Škoda

Novinkami nabitý týden je za námi. V záplavě premiér na americkém autosalonu v Los Angeles si na své přišel doslova každý.

Milovníky sportovní jízdy určitě potěšil očekávaný debut Porsche Cayman 718 GT4 RS, s nímž se ukázala i jeho závodní verze Clubsport. Od Porsche to ale nebylo všechno. Jako blesk z čistého nebe přišla další varianta elektromobilu Taycan, zlatá střední cesta GTS.

Automobilky Hyundai a Kia ukázaly nová elektrická SUV na platformě E-GMP. Hyundai Seven je elegantní auto se zajímavým konceptem interiéru, který spíš než interiér vozu připomíná obývací pokoj. Kia EV9 je zase samá hrana a sází na praktická řešení, třeba na výsuvné hagusy.

Divize BMW M už taky ukázala první skicu nově chystaného SUV s označením XM. Zároveň s námi sdílela první skicu chystaného prototypu kategorie LMDh, s nímž bude za dva roky závodit. Mezitím se Maserati chystá na debut svého nového SUV a světu se ukázala i nová škodovka, určená výhradně pro indický trh. Stejně jsme se do ní dostali.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (1) Další článek: Krásná Lancia Aurelia nyní jako restomod Outlaw. Pod kapotou má V6 Busso

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz