Tápete v pojmech kolem elektromobilů? Slovník elektromobility vám udělá jasno!

S elektromobily se v posledních letech setkáváme čím dál častěji. Ne každý ale rozumí základním pojmům, které jsou s nimi spojené. Rozhodli jsme se proto vytvořit slovník elektromobility, s nímž už nebude tápat ani ten největší laik.
Tápete v pojmech kolem elektromobilů? Slovník elektromobility vám udělá jasno!

Je nám jasné, že majitelům a příznivcům elektromobilů není potřeba nic vysvětlovat. Jsou to lidé, kteří s elektromobily žijí, znají jejich výhody a nevýhody, dokážou si dobře spočítat, kdy, kde a jak nabíjet a tak dále. Pro takové lidi může elektromobil skutečně znamenat úsporu i navzdory tomu, že všechny dnes nabízené elektrické vozy vycházejí cenově dráž než stejně velké alternativy se spalovacími motory.

Uječená Asiatka, elektromobily a roušky: To nejlepší ze Šanghaje ve 4 minutách

Uječená Asiatka, elektromobily a roušky: To nejlepší ze Šanghaje ve 4 minutách

Jenže ne každý umí v problematice okolo elektromobilů chodit s takovou gracií. I my se vlastně každý den naučíme něco nového a v praxi si pak často říkáme, že ono to soužití s elektromobilem zase takový problém není, jen je třeba občas trochu více přemýšlet.

Týden na zpátečku je konečně tady! A v něm neuvěřitelný Dan Přibáň na Le Mans

Týden na zpátečku je konečně tady! A v něm neuvěřitelný Dan Přibáň na Le Mans

Aby bylo možné postupovat na další a další úrovně vědění, je nutné dokonale ovládat základy. Proto jsme se rozhodli vytvořit jednoduchý slovník elektromobility, díky kterému si základní pojmy osvojí naprosto každý během několika minut. Nevěříte? Tak si pusťte nový díl našeho pořadu Týden na zpátečku a dejte nám vědět, zda jsme se trefili.

Týden na zpátečku

Týden na zpátečku je pořad redakce Autorevue.cz, v němž redaktoři odlehčenou formou hovoří o tématech, na která se na webu vykašlali. První díl vyšel v neděli 18. dubna 2021.

Moderátoři: Vladimír Kadera a Jan Mička

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky