Týden na zpátečku: Ford Ranger s dírou, vozítka Kalašnikov a sporťák s výkonem 300 koní

Tento týden byl na premiéry nových automobilů docela bohatý. Vyzobli jsme ale i pár kuriozit.

Asi největší premiérou tohoto týdne byl nový Ford Ranger. Pracovní pick-up je teď ještě víc civilní, dostal přední masku po vzoru amerických sourozenců a má i naftový šestiválec. O schopnosti v terénu ale rozhodně nepřišel. Na trhu bude ale až v roce 2023. A už víte, k čemu má tu díru za zadním kolem?

Korejský autosalon přinesl do víru novinek druhou generaci Kie Niro, která přišla teprve po pěti letech. Suzuki se zase vytáhlo s novou generací crossoveru S-Cross, který teď dostal mild-hybridní motor a pyšní se možnostmi pohonu všech kol a automatické převodovky. Máme pak i pár patentových snímků tříkolek a čtyřkolek Kalašnikov.

Na své si přišli i milovníci sportovní jízdy. Debutoval totiž facelift francouzského sportovního auta Alpine A110. Verze S posílila na 300 koní a dostala přepracovaný podvozek a k tomu ještě fešné křídlo. Na závěr se podíváme na premiéru nového Ferrari. Víme, že to bylo už minulou neděli, ale nemůžeme vás o tak super záběry ochudit.

Týden na zpátečku

Týden na zpátečku je pořad redakce Autorevue.cz, v němž redaktoři odlehčenou formou hovoří o tématech, na která se na webu vykašlali. První díl vyšel v neděli 18. dubna 2021.

Moderátoři: Vladimír Kadera a Jan Mička

Diskuze (2) Další článek: Mercedes EQB dorazil do Česka. Za 1,5 milionu ujede 420 km, může mít sedm míst

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,