Týden na zpátečku: Audi pro neřidiče, BMW pro filmové nadšence a Mercedes-Benz pro všechny

V záplavě praktických a elektrických aut nás potěšila především premiéra nového Ferrari, i když jde jen o derivát již známého modelu s plug-in hybridní technikou.

Právě se měl konat autosalon v Pekingu, ale kvůli tamní situaci s koronavirem tu máme premiéry online. Ostatně nic, co bychom neznali. Všechny tři velké německé automobilky si navíc v tomto týdnu připravily velké premiéry, ale každá má auto z úplně jiného soudku.

Mercedes-Benz pokračuje v elektrické ofenzivě své modelové nabídky a přináší nové EQS SUV, vyšší derivát dříve představeného sedanu EQS, co se může v základní specifikaci pochlubit výkonem 360 koní a díky 107,8kWh baterii i dojezdem 660 km na jedno nabití. Další premiérou je nové BMW řady 7, které je poprvé i jako EV i7.

Tady je nabídka motorů bohatá, ale ne všechny se dostanou na evropský trh. Jak to přesně bude se dozvíte ve videu či v našem dřívějším článku. Audi přispělo konceptem Urbansphere, který vznikl ve spolupráci s čínskými designéry. Právě pro tamní trh byl vůz vytvořen, avšak jde jen o koncept, ze kterého si budoucí modely budou brát jen inspiraci.

Abychom tu záplavu novinek s elektrickým pohonem nějak vyvážili, máme tu ještě Ferrari 296 GTS, což není nic jiného než kabriolet odvozený od již známého modelu 296 GTB, jehož techniku jsme si představili už před rokem.

Týden na zpátečku

Týden na zpátečku je pořad redakce Autorevue.cz, v němž redaktoři odlehčenou formou hovoří o tématech, na která se na webu vykašlali. První díl vyšel v neděli 18. dubna 2021.

Moderátoři: Vladimír Kadera a Jan Mička

Váš názor Další článek: Bugatti ukázalo své mistrovství v individualizaci, představuje ručně lakované Chirony Vagues de Lumière

Témata článku: , , , , , , , , , ,