TVR Sagaris: ostré náčiní k dostání také v Česku

Britský výrobce sportovních vozů TVR před nedávnem představil nový model Sagaris. Ten pokračuje v duchu britské legendy a díky svým parametrům a zaměření nabízí nevšední zábavu za přijatelné peníze. A k dostání bude konečně i u nás.
TVR Sagaris: ostré náčiní k dostání také v Česku

Britské ostrovy jsou doslova posety výrobci zábavných vozů a mezi ty nejslavnější patří malá továrna TVR, která se mj. specializuje i na ostrá sportovní auta, která mají jeden hlavní cíl - pobavit při jízdě řidiče a dopřát mu maximální požitek z řízení. Nízká hmotnost, velké výkony, z toho plynoucí skvělé zrychlení a okruhové vlastnosti jsou hlavní charakteristiky těchto vozů. TVR nyní přivádí postupně na trhy nový sporťák Sagaris, který bude dostupný i pro české zákazníky.

Pod kapotou duní čtyřlitrový agregát, který dává výkon 294 kW (400 k) v 7 000 ot. a točivý moment 420 Nm při 5 250 ot. Také díky nízké hmotnosti 1 078 kg zvládne sprint na stovku za 3,7 s, na 160 km/h pak za 8,1 s a ručička tachometru se zastaví těsně nad hodnotou 300 km/h.

Pokud se vám tento model líbí a chcete si udělat na léto radost, pak si připravte přibližně 2,9 mil. Kč, protože tolik bude tento model stát na českém trhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TVR Sagaris:
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků