TTP Porsche GT2: ocelová pěst

Firma TTP, specializovaný tuner automobilů Porsche, přepracoval verzi GT2, nejsilnější sériovou 911 v historii. V typickém místě, tedy za zadní nápravou, hřmí šestiválcový boxer s objemem 3.6 l. Po výměně obou turbodmychadel s přidáním mezichladiče vzduchu dostal motor nové hlavy válců, ojnice a prošel řadou dalších úprav. Celkový výkon tak vzrostl na 515 kW (700 k) a maximální kroutící moment je 900 Nm. Díky kratším převodům se ještě umocnil zátah a akcelerace, nejvyšší rychlost ale i tak překročí hranici 300 km/h.

Změny karosérie jsou vidět u přední masky a nárazníku, větší karbonové blatníky nabízejí prostor pro širší přední nápravu a kola. Úprava GT2 od firmy TTP prošla přísnými regulemi TÜV.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků