Trochu jiný motoristický kalendář

Platí to už dávno, že pěkná auta přitahují i pěkné ženy (a naopak), ale pneumatika už takové nadšení u něžného pohlaví nevyvolává. A přece to neplatí tak úplně. Důkazem je italská firma Pirelli, jež s ženskou krásou své pneumatiky každoročně spojuje.
Trochu jiný motoristický kalendář
Ti, co se o automobily a motorismus vůbec zajímá podrobněji, ví, že obě věci se spojují v kalendáři, v němž hezké ženy představují jeden měsíc v roce. A nutno dodat, že netradičním způsobem …

Jak to začalo

První kalendář Pirelli byl úplně jiný než ty dnešní. Modelky v něm reprezentovaly klíčové trhy, na nichž italský výrobce prodával své pneumatiky pro jízdní kola, osobní i nákladní automobily a traktory. Klepněte pro větší obrázekPochopitelně, že vozidla opatřená těmito pneumatikami na fotografiích nemohly chybět a vlastní pláště musely být tak veliké, aby byl dobře čitelný i jejich desén.

Revoluční počin v kalendáři Pirelli se odehrál v roce 1964, kdy  zakázku na zhotovení kalendáře dostal Robert Freeman, který například fotil i kapelu Beatles. Ten kalendář nafotil ve stylu, který dal základ legendě, jež je platná víceméně dodnes. Každoročně byl pak kalendář Pirelli něčím víc než obyčejnou informací v jakém měsíci se právě nacházíme. Přinášel snímky nejkrásnějších žen světa zobrazené tak, jak je viděli nejslavnější fotografové této planety. Za více než pětatřicet let své existence tak kalendáře Pirelli představují úžasnou sbírku soudobé moderní fotografie oslovující znalce i naprosté laiky.

2001

Málokdy se podaří spojit renomé mezinárodního koncernu s ženskou láskou tak dokonale, jako v kalendářích Pirelli. Kalendář na rok 2002, který byl před pár dny slavnostně prezentován i české Klepněte pro větší obrázekveřejnosti, se od předchozích ale opět liší – namísto modelek byly pro kalendář 2002 vybrány herečky, které jsou vkusně a v odpovídajícím stylu celkové dramaturgie oblečeny. V souladu se současnými moderními trendy se v Pirelli domnívají, že nahota již není módní a že i tak může vzniknout umělecké dílo, které zůstane věčné.

Autorem kalendáře Pirelli na příští rok je mezinárodně uznávaný fotograf Peter Lindbergh, jenž proslul širokou různorodostí talentu. Ten si pak v šest měsíců trvajícím konkurzu vybíral z mladých  hollywoodských hereček (E. Christensenová, A. Smartová, J. Kingová, J. Stilesová aj.), které jej nejvíce oslovily krásou, osobností, aurou i jistou dávkou rafinovanosti. Jedinou výjimkou mezi herečkami je modelka Lauren Bushová (podobnost jména amerického prezidenta není náhodné), jež byla vybrána, že symbolizuje zemi, jíž byl tento kalendář věnován. Patří jí symbolické místo – úvodní strana celého kalendáře. Kalendář je černobílý i barevný a každý měsíc má dvě strany. Jedna zobrazuje herečku a měsíc a druhá představuje prostředí, ve kterém se fotilo s krátkým životopisem aktérky.

bazar

Smart Fortwo 0,7
Rok výroby: 2005
Stav: 113 664 km
Cena: 68 000 Kč
Smart Fortwo 1
Rok výroby: 2014
Stav: 36 622 km
Cena: 160 000 Kč
Smart Fortwo 0,7
Rok výroby: 2003
Stav: 132 399 km
Cena: 55 000 Kč
Smart Fortwo 1
Rok výroby: 2010
Stav: 76 911 km
Cena: 100 000 Kč
Smart Fortwo 0,8
Rok výroby: 2003
Stav: 141 970 km
Cena: 58 000 Kč
Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků