Trochu jiný motoristický kalendář

Platí to už dávno, že pěkná auta přitahují i pěkné ženy (a naopak), ale pneumatika už takové nadšení u něžného pohlaví nevyvolává. A přece to neplatí tak úplně. Důkazem je italská firma Pirelli, jež s ženskou krásou své pneumatiky každoročně spojuje.
Trochu jiný motoristický kalendář
Ti, co se o automobily a motorismus vůbec zajímá podrobněji, ví, že obě věci se spojují v kalendáři, v němž hezké ženy představují jeden měsíc v roce. A nutno dodat, že netradičním způsobem …

Jak to začalo

První kalendář Pirelli byl úplně jiný než ty dnešní. Modelky v něm reprezentovaly klíčové trhy, na nichž italský výrobce prodával své pneumatiky pro jízdní kola, osobní i nákladní automobily a traktory. Klepněte pro větší obrázekPochopitelně, že vozidla opatřená těmito pneumatikami na fotografiích nemohly chybět a vlastní pláště musely být tak veliké, aby byl dobře čitelný i jejich desén.

Revoluční počin v kalendáři Pirelli se odehrál v roce 1964, kdy  zakázku na zhotovení kalendáře dostal Robert Freeman, který například fotil i kapelu Beatles. Ten kalendář nafotil ve stylu, který dal základ legendě, jež je platná víceméně dodnes. Každoročně byl pak kalendář Pirelli něčím víc než obyčejnou informací v jakém měsíci se právě nacházíme. Přinášel snímky nejkrásnějších žen světa zobrazené tak, jak je viděli nejslavnější fotografové této planety. Za více než pětatřicet let své existence tak kalendáře Pirelli představují úžasnou sbírku soudobé moderní fotografie oslovující znalce i naprosté laiky.

2001

Málokdy se podaří spojit renomé mezinárodního koncernu s ženskou láskou tak dokonale, jako v kalendářích Pirelli. Kalendář na rok 2002, který byl před pár dny slavnostně prezentován i české Klepněte pro větší obrázekveřejnosti, se od předchozích ale opět liší – namísto modelek byly pro kalendář 2002 vybrány herečky, které jsou vkusně a v odpovídajícím stylu celkové dramaturgie oblečeny. V souladu se současnými moderními trendy se v Pirelli domnívají, že nahota již není módní a že i tak může vzniknout umělecké dílo, které zůstane věčné.

Autorem kalendáře Pirelli na příští rok je mezinárodně uznávaný fotograf Peter Lindbergh, jenž proslul širokou různorodostí talentu. Ten si pak v šest měsíců trvajícím konkurzu vybíral z mladých  hollywoodských hereček (E. Christensenová, A. Smartová, J. Kingová, J. Stilesová aj.), které jej nejvíce oslovily krásou, osobností, aurou i jistou dávkou rafinovanosti. Jedinou výjimkou mezi herečkami je modelka Lauren Bushová (podobnost jména amerického prezidenta není náhodné), jež byla vybrána, že symbolizuje zemi, jíž byl tento kalendář věnován. Patří jí symbolické místo – úvodní strana celého kalendáře. Kalendář je černobílý i barevný a každý měsíc má dvě strany. Jedna zobrazuje herečku a měsíc a druhá představuje prostředí, ve kterém se fotilo s krátkým životopisem aktérky.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků