Třídveřové Mini bude čistě elektrické! Teď ještě maskované ladí formu, ale podobu už známe

Nové Mini nabídne spalovací i elektrické motory. Třídveřová varianta je ale od počátku zaměřena na čistě elektrické potěšení z jízdy.

Třetí generace novodobého Mini si na trhu kroutí již devátý rok a je tak nejvyšší čas na náhradu. Jak bude vypadat nám už vyzradily uniklé snímky z okolí čínské továrny, ale do oficiální premiéry je ještě daleko. Tak daleko, že Mini teprve vypouští ven fotografie z testování na zamrzlém jezeře.

A kde jinde testovat nové Mini v mrazivých podmínkách a na sněhu než v testovacím centru BMW Group ve švédském Arjeplogu. Vedle pěkných fotek máme zároveň i pár nových informací. Jako první debutuje třídveřová varianta, která by měla být čistě elektrická. Další varianty by ale měly být nabízeny i se spalovacími motory. Ještě letos pak Mini představí studii nového malého crossoveru.

„Mini se rozvíjí a směřuje k čistě elektrické budoucnosti. Naše ikonické 3dveřové Mini, maximálně zintenzivňuje zážitky z jízdy jako v elektrické motokáře s rozsáhlou digitalizací a jasným zaměřením na udržitelnost s minimální ekologickou stopou." říká Stefanie Wurst, vedoucí značky Mini.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Diskuze (1) Další článek: Tesla Gigafactory v Berlíně konečně zahájila provoz. Elon Musk osobně předal první vyrobený Model Y

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,