Třídveřová Mazda 2 se představí v Ženevě

Nová Mazda se třemi dveřmi se představí veřejnosti na autosalonu v Ženevě v březnu. Stane se tak vůbec poprvé v historii modelu, protože „dvojka“ byla i v minulé generaci doposud k dispozici pouze jako pětidveřový model.

Pod kapotou vozu se objeví ty samé agregáty jako u dříve představené 5D varianty. Benzíny budou zastupovat čtyřválce o objemu 1,3 a 1,5 litru, diesely pak common-rail 1,4 litru. Co je důležité u tohoto vozu, je nízká hmotnost. Obě varianty váží pod 1000 kg a i navzdory tomu získal dřívější model v crash testu Euro NCAP pět hvězd.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda 2 3D

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků