Tři úrovně šílenosti. Německý tuner dostal z Mercedesu-AMG S63 940 koní!

Německá tuningová společnost Posaidon představuje tři balíčky pro předchozí generaci třídy S v provedení AMG S63. Obejde se ale i bez hardwarových úprav.

Když se v automobilovém průmyslu řekne trojzubec, asi každému spadne na mysl znak italské automobilky Maserati. Trojzubec je ale i ve znaku německé tuningové společnosti Posaidon. Nyní se hlásí s nejnovější peckou, která vychází z předchozí generace vlajkové lodi třídy S, respektive z motorizace AMG S63.

Na prodej je Mercedes od zpěváka kapely U2. Je plný reproduktorů a kravské kůže

Na prodej je Mercedes od zpěváka kapely U2. Je plný reproduktorů a kravské kůže

Po stránce vzhledu se nic nezměnilo. Posaidon jen vůz posadil blíže k zemi. Největší změna proběhla pod kapotou. Dvakrát přeplňovaný osmiválcový motor o objemu 4,0 litru dává v základním setupu výkon 456 kW (620 koní) a 900 N.m točivého momentu. Úpravce si připravil tři dopingové balíčky.

První se jmenuje RS 830 a vedle lepších turbodmychadel, nového sportovního filtru a výfuků, se zaměřuje především na softwarové úpravy motoru a převodovky. Výsledkem je výkon 610 kW (830 koní) a 1100 N.m točivého momentu. Prostřední balíček RS 830+ pak přidává volume výkonu ještě o trochu více a dodá tak na všechna čtyři kola 647 kW (880 koní) a 1200 N.m točivého momentu. To vyústí ve zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a k dosažení rychlosti 350 km/h.

Suzuki Jimny od Liberty Walk má grády! Vypadá jako miniaturní Mercedes-Benz G

Suzuki Jimny od Liberty Walk má grády! Vypadá jako miniaturní Mercedes-Benz G

Komu je to ale ještě pořád málo, může si nechat speciálně upravit hlavy válců a systém vstřikování, aby se parametry motoru vyšplhaly na 691 kW (940 koní) a 1280 N.m točivého momentu. Pokud se nechcete zabývat mechanickými komponenty, lze pouze softwarem zvednout výkon na 707 koní. I to už je opravdu dost.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků