Tři miliony Fiatů 500. Italská automobilka slaví v Evropě prodejní milník

Pětistovková řada Fiatu je stále populární a italská značka nyní oznamuje, že modelů současné rodiny 500 už v Evropě prodala na tři miliony kusů.

Není tomu dlouho, co Fiat oznámil výrobu půl miliontého kusu crossoveru 500X. Teď si ale italská značka v Evropě připisuje další milník, jelikož v rámci celé modelové rodiny 500 už nyní prodala na tři miliony vozů. Samozřejmě dnes do pětistovkové řady patří jak klasický městský hatchback 500 a jeho otevřená verze 500C, tak zmíněný crossover 500X a rovněž MPV 500L.

Modelem s prodejním číslem 3.000.000 byl právě otevřený Fiat 500C ve vrcholné výbavě Star, který je lakován do narůžovělého odstínu Stella a dostal černobíle oděný interiér (viz první fotka v galerii). Pro zajímavost Fiat uvádí, že 62 % všech modelů rodiny 500 je exportováno mimo Itálii, kdy mezi největší trhy patří Velká Británie, Francie, Německo a Španělsko.

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Abarth ukázal vrchol modelu 595. Nové Esseesse má Akrapoviče a karbonové sedačky

Přestože se ale „pětistovce“ stále daří, nelze přehlédnout, že celá modelová řada postupně stárne. Vždyť současná generace hatchbacku 500 přijela na trh již v roce 2007 a dosud procházela jen řadou modernizací. Další etapou v životě známé modelové řady má být ovšem chystaná nová generace, která přijede se zásadní novinkou.

Z Fiatu už totiž zaznělo, že zbrusu nový Fiat 500 už nedostane pod kapotu spalovací motor, a to ani ve formě hybridního ústrojí. Nová „pětistovka“ se objeví výhradně jako elektromobil. Novinky se přitom máme dočkat už příští rok na autosalonu v Ženevě. Uvidíme, zda by poté Fiat elektrické ústrojí nabídl také pro následující deriváty nové generace.

Nový Fiat 500 přijede výhradně jako elektromobil. Premiéru bude mít už příští rok

Nový Fiat 500 přijede výhradně jako elektromobil. Premiéru bude mít už příští rok

„S elektrickým Fiatem 500 se vydáme do prémiového segmentu. Bude naprostou proměnou, zcela novým pojetím. Vlastně jakousi městskou variantou Tesly, s nádherným designem a italským stylem. Dolce vita ve formě elektromobilu,“ uvedl dříve šéf marketingu Fiatu a koncernu FCA Olivier Francois. Více jsme se o novém Fiatu 500 rozepsali zde.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků