Tři hybridní mušketýři: BMW, Daimler Chrysler a GM

Již delší dobu prosakovaly informace o chystaném projektu automobilek BMW, Daimler Chrysler a General Motors. Tento týden tyto automobilky definitivně uzavřely jednání a dohodly se na spolupráci v oblasti vývoje hybridního pohonu pro své vozy.

Díky obrovskému technologickému a výzkumnému zázemí těchto automobilek bude vývoj probíhat poměrně rychle a díky rozmělnění nákladů na vývoj i levně. Elektromotor, který je součásti tohoto pohonu, se uplatňuje hlavně při rozjezdech, při jízdě ve městě a při prudké akceleraci. Touto kombinací dosahuje výrazné úspory paliva a snížení emisí, na což slyší zákaznící jak v Evropě, tak ve Spojených státech. Je prostě "in" mít pod kapotou hybridní pohon a prakticky jedinou automobilkou, která nabízí širokou škálu hybridních modelů, je v této chvíli konkurenční Toyota.

Její systém má být pro novou alianci inspirací. Vývoj tedy bude zaměřen na hybridní systém, který má fungovat na principu spojení klasického spalovacího motoru a elektromotoru (popř. více elektromotorů). Ty budou svou energii budou získávat z akumulátorů, které jsou během jízdy průběžně dobíjeny. Tento systém bude ovšem vyvíjen takovým způsobem, aby mohla každá ze spolupracujících značek tento pohon zabudovat do svých vozů. Nepůjde tedy o vývoj spalovacího motoru spojeného s elektromotorem.

Centrum tohoto vývojového střediska bude ve státě Michigan, ve Spojených státech.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků