Třetí generace Lancie Delta možná již v Ženevě (nové info)

Italská automobilka Lancia prohlásila, že na dubnový ženevský autosalon chystá velké překvapení. Podle všeho by jím měla být nová generace modelu Delta, kterou chce automobilka jemně navázat na slavnou první generaci. Vzhled bude odvozen z modelu Delta HPE Concept, který byl představen minulý rok v Paříži.

Podle předběžných plánů bychom se opět měli dočkat i verze Integrale, s kterou se hodlá automobilka velkolepě vrátit do rallye. Ta by mohla zamíchat karty v kategorii WRC a připomenout úspěchy první generace v uznávané a nekompromisní skupině B.

Doplněno 28.12.: Francouzské zastoupení automobilky Lancia informovalo své partnery o chystaném zahájení prodejů nové generace modelu Delta v polovině příštího roku, což by znamenalo, že představení by opravdu muselo proběhnout na jaře v Ženevě a navíc tím bylo definitivně potvrzeno i jméno tohoto modelu.

Před časem se totiž vyrojily informace o tom, že jak Lancia, tak i Alfa Romeo nejsou spokojeny s názvy nových modelů a hledají alternativy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lancia Delta HPE Concept

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků