Třetí generace Lancie Delta možná již v Ženevě (nové info)

Italská automobilka Lancia prohlásila, že na dubnový ženevský autosalon chystá velké překvapení. Podle všeho by jím měla být nová generace modelu Delta, kterou chce automobilka jemně navázat na slavnou první generaci. Vzhled bude odvozen z modelu Delta HPE Concept, který byl představen minulý rok v Paříži.

Podle předběžných plánů bychom se opět měli dočkat i verze Integrale, s kterou se hodlá automobilka velkolepě vrátit do rallye. Ta by mohla zamíchat karty v kategorii WRC a připomenout úspěchy první generace v uznávané a nekompromisní skupině B.

Doplněno 28.12.: Francouzské zastoupení automobilky Lancia informovalo své partnery o chystaném zahájení prodejů nové generace modelu Delta v polovině příštího roku, což by znamenalo, že představení by opravdu muselo proběhnout na jaře v Ženevě a navíc tím bylo definitivně potvrzeno i jméno tohoto modelu.

Před časem se totiž vyrojily informace o tom, že jak Lancia, tak i Alfa Romeo nejsou spokojeny s názvy nových modelů a hledají alternativy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lancia Delta HPE Concept

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků